Употребена физичка сила врз малолетник

Член од
21 август 2008
Мислења
140
Поени од реакции
11
epa ako bile albanci sredile rabota! so niv nikogas nemozes da izlezes na kraj.
pamet za drugpat!
zalosno ama toa e toa!:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
На протестите за финалните тестови во училиштата „семоќните“ полицајци ги маваа децата со шамари и клоци и неможеше ништо да се превземе . Туку на нив им е дозволено да се изнервираат и бокс да му мавнат на детето зошто го туркаат други одпозади... Свашта.... И сега што ? Нема ни тужби ни ништо, децата се враќаат ишамарани , полицајците си го истуриле гневот незабележително за поголемата маса... И тоа е тоа...:tapp:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
619
На протестите за финалните тестови во училиштата „семоќните“ полицајци ги маваа децата со шамари и клоци и неможеше ништо да се превземе . Туку на нив им е дозволено да се изнервираат и бокс да му мавнат на детето зошто го туркаат други одпозади... Свашта.... И сега што ? Нема ни тужби ни ништо, децата се враќаат ишамарани , полицајците си го истуриле гневот незабележително за поголемата маса... И тоа е тоа...:tapp:
Убаво си кажа, и сега?.....
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
На протестите за финалните тестови...
Само потврди ми ја информацијава, па ќе ти одговорам.
Чув дека на “протестите“ (ХАХ) децата се дрзнале да демолираат коли? Точно ли е дека две коли се демолирани?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ако чекаш да те одбрани полиција ,ке се изначекаш.... тие слободно може да влезат во дискотека,да ја испокршат , и на крај да добијат само казна :)tapp:опомена или демек казнети со по некој денар од плата) ... не дај боже некој ама било кој да ми го натепа детето ке добие најмалку во иста мерка ( па нека е и генерал на полиција ако сака) сето тоа е мили мои од не функционирање на правната држава и ништо друго........полицијата е само слеп и нем сведок на нашата денешница
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Само потврди ми ја информацијава, па ќе ти одговорам.
Чув дека на “протестите“ (ХАХ) децата се дрзнале да демолираат коли? Точно ли е дека две коли се демолирани?
Ниедна кола не е демолирана , средношколците беа пратени од полиција и додека учениците поминуваа улиците беа блокирани. Ништо не беше демолирано ни искршено !
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
Големо чудо!!! Аман...па и децата не чепнати цел живот и мислат можат да прават шо сакаат...е нема, нека се спуштат малце... не велам дека не се во право ама јбга сеа, животот никогаш не е розов
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Големо чудо!!! Аман...па и децата не чепнати цел живот и мислат можат да прават шо сакаат...е нема, нека се спуштат малце... не велам дека не се во право ама јбга сеа, животот никогаш не е розов
Не е розов ама тие што имаат значки можат да изиграваат БОГ !
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
Абе за целава работа само вака ќе пишам во неколку збора

ONLY IN MACEDONIA!!!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Не е розов ама тие што имаат значки можат да изиграваат БОГ !
Алоо!Како само успеавте муабетов од двајца бараби кои ишамарале помали бараби да го донесете до ова?
И ај жити све од твоето големо искуство наведими некој случај кој ке го потврди ова што го кажуваш.Ја ке ти наведам мал милион случаи во кои тие што имаат значки му спасиле на некого глава,фамилија,имот...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Алоо!Како само успеавте муабетов од двајца бараби кои ишамарале помали бараби да го донесете до ова?
И ај жити све од твоето големо искуство наведими некој случај кој ке го потврди ова што го кажуваш.Ја ке ти наведам мал милион случаи во кои тие што имаат значки му спасиле на некого глава,фамилија,имот...
Да не започнувам муабети за специјалната единица Алфи која со помош на нивното „овластување“ безпотребно малтретираат малолетници , претепуваат луѓе до смрт и потоа бидејќи они се полицајци нема каде да ги пријават. Децата добиваат шамари и боксови од нив доколку не им го слушнат првичното прашање , застануваат луѓе во коли иако не се овластени за тоа (сообраќајците се овластени за тоа ) и им вршат јавен претрес и иако човекот има 40 години сепак они си земаат за право да му ги одземат цигарите ,упаљачот и други лични предмети и да си отидат како ништо да не се случило...
Не велам дека нема поштени , но се поретки се ....
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Значи вака,доколку збориш за конкретни примери ти пишаа погоре,си постои внатрешна контрола чија работа е да лови и казнува вакви неправилности.Но мене ми изгледа ко да прераскажуваш чаршиски муабети затоа што не кажуваш ништо конкретно.Ке прашам пак,како успеавте да го извртите муабетот од шамарани деца сега дури до алфите?Не мешај баби и жаби,има други теми ако не ти одговара нешто у државава или ако ти смета полицијата.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.964
Поени од реакции
361
Значи вака,доколку збориш за конкретни примери ти пишаа погоре,си постои внатрешна контрола чија работа е да лови и казнува вакви неправилности.Но мене ми изгледа ко да прераскажуваш чаршиски муабети затоа што не кажуваш ништо конкретно.Ке прашам пак,како успеавте да го извртите муабетот од шамарани деца сега дури до алфите?Не мешај баби и жаби,има други теми ако не ти одговара нешто у државава или ако ти смета полицијата.
Ти измеша спасување на животи со малтретирање на деца за време на протестот од страна на полицијата :tapp:
 
На врв Bottom