Упорни или попуштате?

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Попуштање???Никако секогаш си стојам на своето,па и да сфатам дека не сум била во право си продолжувам по свое:helou:
 
N

nUt

Гостин
Попуштам...
доколку навлезам во ситуација кога треба да се тера инает или да се попушти, секогаш попуштам затоа што знам дека не вреди....
 
T

TaMчЕ

Гостин
:pos2:Кај мене нема попуштање,мноооогу голем инат сум.Ама има и ретки случаеви кога гледам дека нема да се реши ако и двајцата се инатиме па морам да попуштам иако срце ме боли после тоа!!!!:kesa:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
645
не за џабе сум вол во хороскоп. Нема попуштање, имам изграден став за секоја работа, која е битна, нормално.
А кога се работи за нешто што не ми и де многу во прилог, што не е мој интерес, може и да попуштам, не е проблем, другиот нека се радува на тоа.А инаку за мој интерес...еееее тогаш попуштање, мало морген.:helou:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Доколку не сум во право,признавам.
Ама ако сум во право и сум сигурна во тоа,упорна сум до крај,да не речам инает невиден :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога знам дека сум во право, терам инат невиден. Магарешкиот може вода да ми носи. Ама ако видам дека џабе ми е се`, ќе попуштам, па ќе ја/ги оставам личностите да згрешат, па да видат дека згрешиле. Многу ми е поубаво така (H).
А кога не сум во право или па не сум сигурна во нешто, и` оставам малку простор на личноста да ме разубеди со добри причини.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
обично попуштам пошо нејќам да се расправам мн . ама ако ме фати инает некогаш (шо поретко се случва) упорен сум па и во случај да не сум во право никогаш не попуштам
 
I

InF3cTeD

Гостин
за нешто кога знам дека сум у право и дека е така па да ми се обесат на увото нема да попуштам....додека кога знам дека сум крив или не сум у право ондак си попуштам
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Никогаш не попуштам бидејки ако не сум во право нема што да убедувам некој друг за нешто а ако сум за нешто во право тогаш си стојам на ставот колку и тоа да не им одговара на другите.
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Кога знам дека за нешто сум во право никогаш не попуштам - одам до крај, па што сака нека биде. Али кога не сум си ќутам...
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Се обидувам во поголем дел од ситуациите да бидам упорен и да си се држам до својот став, но јбг, некогаш мора и да се попушти.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
зависи од ситауација. Ама кога знамд ека сум во право се инатам до крај. не можам да трпам кога некој сака да ме негира во тоа што сум во право..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom