Упис за средно училиште

Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
Пред се здраво на сите.И дојде и моето време за упис во средно па би сакал да добијам мислења од Вас

Што мислите за Лазар Танев како келнер?

А се двоумам помеѓу
Васил Антески економски
Лазар Танев
Кое е боље????
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Пред се здраво на сите.И дојде и моето време за упис во средно па би сакал да добијам мислења од Вас

Што мислите за Лазар Танев како келнер?

А се двоумам помеѓу
Васил Антески економски
Лазар Танев
Кое е боље????
Не си некој ученик а ?
 
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
шесто седмо одличен
осмо многу добар
девтто одличен сега
имам 69 бода за упис
иначе не ми се учи и со математика и физика сум слаб двете тројки
од оние сум што можат али несакаат
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Се мислиш помеѓу келнер и економиста :tapp:
Каде заврши основно?
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Коце металец викаат добро било, све интелектуалци излагале од таму.
 
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
Во основно училиште завршив
Коце е добро али мака имам до физика и математика а таму се бара многу
а помеѓу што да се двоумам?Кога школите сите се различни
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Во основно училиште завршив
Коце е добро али мака имам до физика и математика а таму се бара многу
а помеѓу што да се двоумам?Кога школите сите се различни
Тотално небитно. Рачунај дека во било кое училиште не се учи ништо битно. За исполнет и среќен живот треба да учиш на своја волја најмалку 10 пати повеќе од она што го бараат во училиште.

П.С Математиката и физиката бараат последователно совладување на материјалот што не е секогаш возможно пошто во училиште знаат само да пролетаат низ материјалот без разлика дали си го совладал или не. (Ова на повеќето им создава илузија во главата дека се глупи или неспособни што најчесто не е точно пошто за различни концепти на различни особи им треба различно време. Постојат и ретардирани особи ама тие се процентуално помалку застапени)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.964
Пред се здраво на сите.И дојде и моето време за упис во средно па би сакал да добијам мислења од Вас

Што мислите за Лазар Танев како келнер?

А се двоумам помеѓу
Васил Антески економски
Лазар Танев
Кое е боље????
Тригодишно средно не се признава кај некои работодавци.Ако сакаш во Угостителско,допиши и 4-та година после трета.А,келнер и не е некоја добро платена професија,поарно готвач или во насоката туризам.
За економскиот смер во Васил и немаш шанси(освен ако немаш некоја врска таму) бидејќи не си бил одличен секоја година,а и математика и физика слабо ти одат.
Ако сакаш,пробај во некоја од полабавите гимназии.
 
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
Фала на одговорот.
Секако дека ке земам и 4-та година како дополнување на тоа.За готвач не ме влече многу како келнер.
А гимназија несакам бидејќи само со гимназија немаш шанси за работа без факултет а мене не ми се иде на факултет.
Фала уште еднаш на одговорот.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.964
Фала на одговорот.
Секако дека ке земам и 4-та година како дополнување на тоа.За готвач не ме влече многу како келнер.
А гимназија несакам бидејќи само со гимназија немаш шанси за работа без факултет а мене не ми се иде на факултет.
Фала уште еднаш на одговорот.
Нема врска.Знам лица кои имаат завршено гимназија,а немаат факултет,и пак си се снашле за работа.Се е до среќата.
Келнерите се слабо платени,а цели денови се на нозе,ова-она да донесат,однесат,понекогаш и мораат да помагаат во кујна.Добро размисли дали си спремен на тоа.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Тригодишно средно не се признава кај некои работодавци.Ако сакаш во Угостителско,допиши и 4-та година после трета.А,келнер и не е некоја добро платена професија,поарно готвач или во насоката туризам.
За економскиот смер во Васил и немаш шанси(освен ако немаш некоја врска таму) бидејќи не си бил одличен секоја година,а и математика и физика слабо ти одат.
Ако сакаш,пробај во некоја од полабавите гимназии.
шесто многу добар 3.68 просек
седмо многу добар 3.51 просек
осмо многу добар 3.85 просек
деветто добар не памтам просек
учам во Дрен. Иначе физика не ти треба за економско.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.255
Поени од реакции
1.964
шесто многу добар 3.68 просек
седмо многу добар 3.51 просек
осмо многу добар 3.85 просек
деветто добар не памтам просек
учам во Дрен. Иначе физика не ти треба за економско.
Зависи и од годината.Понекогаш средните училишта попуштат при уписи,понекогаш не.
Ама,вака-така,тој пиша дека не му идат математика и физика,па поарна опција ќе му е Угостителско.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Зависи и од годината.Понекогаш средните училишта попуштат при уписи,понекогаш не.
Ама,вака-така,тој пиша дека не му идат математика и физика,па поарна опција ќе му е Угостителско.
Во Дрен го примаат сигурно, се што е над 60 бодови се прима на прв упис. Мене на прв упис не ме примија, на втор и тоа со околу 50 бода...
 
Член од
25 октомври 2017
Мислења
19
Поени од реакции
1
Da ve prasam
moze gotvac i kelner da se zemat zaedno vo Lazar Tanev a da ne idam posebno za kelner i gotvac
 

Kajgana Shop

На врв Bottom