Упис во средно училиште

stefan 0901

Ученик
Член од
1 февруари 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdr vaka dali ima nekoj sto uci vo srednoto uciliste "Nikola Karev" i dali moze da mi kaze kakvi se profesorite drustvoto i kako dali baraat prekumerno ucenje??
Kakvo iskustvo imate?
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Неможеш да прашуваш за друштво пошто секоја генерација е различна, самиот ќе си го искусиш тоа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не знам шо се возбудуваш толку за средно каде ќе учиш брат.Смири се. Карев и Ѓорги ти се супер.Орце исто. Ако си учиш и редовен,ќе си биде супер.Најважно е само каде факултет.Средното е ништо.Дечки и од никакви средни,се запишаа на Електро,па го заврши ја.Важен ти е изборот на факултет само,зошто ти обликува иднина за цел живот шо ќе се бавиш,добро се насочиш,е подобар збор.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Средно не ти е толку битно, па дури и најмизерното да го завршиш на факултет ќе идеш
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Не знам шо се возбудуваш толку за средно каде ќе учиш брат.Смири се. Карев и Ѓорги ти се супер.Орце исто. Ако си учиш и редовен,ќе си биде супер.Најважно е само каде факултет.Средното е ништо.Дечки и од никакви средни,се запишаа на Електро,па го заврши ја.Важен ти е изборот на факултет само,зошто ти обликува иднина за цел живот шо ќе се бавиш,добро се насочиш,е подобар збор.
Од Орце до Карев разликата е како мерцедес со југо да споредуваш. Али овој што ја отворил темава ваљда планира само да биде присутен а не да учи така да карев би му одговарало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom