Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Некој да не знае за Архитектура дали има приемен и подетално да ми објасни за тој факултет?
 
Член од
22 октомври 2018
Мислења
13
Поени од реакции
2
Zdravo na site, sakam da prasam dali nekoj ja ima rang listata na primeni studenti po site smerovi na fakultetot za bezbednost sto e pri ukim, ako ja ima kje go zamolam istata vo odgovor neka ja stavi kako fajl ili neka stavi link od istata. Fala pozdrav na site
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
52
Поени од реакции
17
Zdravo na site, sakam da prasam dali nekoj ja ima rang listata na primeni studenti po site smerovi na fakultetot za bezbednost sto e pri ukim, ako ja ima kje go zamolam istata vo odgovor neka ja stavi kako fajl ili neka stavi link od istata. Fala pozdrav na site
https://www.fakulteti.mk/upisi
Одбери за која година те интересира, па Филозофски факултет и ќе најдеш.
 

Attachments

Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Mислења за ПМФ - Наствна Географија; - посебно овај
ФИНКИ - Компјутерска безбедност; Мрежна (итернет и ...) безбедност
Телекомуникации
Веб Дизајн.
Мислење за овие смерови и кои се најлабави т.е каде е најмалце застапена математиката.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
79
Поени од реакции
30
Некој што е запознат или учи на смерот психологија или социјална политика и социјална работа на филозофски факултет нека ми пиши.
 
Член од
11 август 2018
Мислења
6
Поени од реакции
1
Некој што планира да се запишува на Филозофски факултет Институт за Безбедност Одбрана и Мир ?
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Sakam da prasam vo vrska so univerzitetov Goce Delcev, na fakultet za informatika, ima smer: "Biznis Informatika(4 godini) akreditiran vo 2017/2018", a isto taka ima smer Biznis Informatika(3 i 4 godini) akreditiran vo 2012 godina.

Sega prasanjeto mi e, vazat i dvata ili samo toj sto e akreditiran vo 2017/2018 ?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.266
Sakam da prasam vo vrska so univerzitetov Goce Delcev, na fakultet za informatika, ima smer: "Biznis Informatika(4 godini) akreditiran vo 2017/2018", a isto taka ima smer Biznis Informatika(3 i 4 godini) akreditiran vo 2012 godina.

Sega prasanjeto mi e, vazat i dvata ili samo toj sto e akreditiran vo 2017/2018 ?
Кога ќе поднесеш документи за упис се упишуваш на смерот Бизнис Информатика кој е единствен, тоа што (најверојатно) го гледаш на веб страната на УГД е студиска програма те предмети, професори, услови и слично така да станува збор за нова студиска програма, имала една оригинална во 2012 а сега има нова од 2017 според која ти би студирал.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Се запишаф на факс. У меѓувреме од дома ме разубедија да не одам на факултет заради трошоците. Немам платено партиципација нити имам запишано семестар. Ќе се сметам ли за студент во тој случај или ќе ме снема од регистар?
Па ако не запишеш семестар нема да те имаат во нивниот систем како студент. Најубаво да отидеш и да си прашаш на факултетот. Не знам на кој факултет си ама во договорот пишува. (приметив дека на некои факултети даваат договори кога јас студирав немаше). Инаку не е мое да ти се мешам, ама ако имаш желба да студираш не се откажувај. Ако се проблем трошоците префрли се како вонреден и побарај работа за да можеш да ги покриеш трошоците. Со среќа се надевам дека ќе донесеш правилна одлука.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Дечки ве молам мислење за Наставна Географија на ПМф Скопје и за Географија на УГД Штип ако студира некој нека ми сподели искуства.
 
Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво, размислувам да се запишам на смерот Родови студии па ако може некои искуства да споделите, каде можеш да работиш после, со која титула се стекнуваш и сл
 

Kajgana Shop

На врв Bottom