Упатство за идни крводарители

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.726
Поени од реакции
12.172
Да, слободно
FYI ако имаш поправано заб мора барем да има барем 2 недели поминато од кога си го поправал. мене вчера ме вратија заради таа причина.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.675
Поени од реакции
163.011
FYI ако имаш поправано заб мора барем да има барем 2 недели поминато од кога си го поправал. мене вчера ме вратија заради таа причина.
да, 2 недели е за поправање заб кај нас мада една недела е сосема доволно

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.726
Поени од реакции
12.172
да, 2 недели е за поправање заб кај нас мада една недела е сосема доволно
ова е заради страв од случајно пренесување на хепатит Б ?
не ми дадоја објаснување зошто неможам да дадам крв но претпоставив дека можи да е ова една од причините.

brnjomkd

kobra
Член од
23 ноември 2017
Мислења
108
Поени од реакции
35
прашање за еден другар му кажал некој дека ослабел од повеќе пати дарување крв има логика или така му се погодило на него зависи до организмот ??? п.с него целта е му е да ослабе хехехе

Член од
29 август 2017
Мислења
132
Поени од реакции
63
прашање за еден другар му кажал некој дека ослабел од повеќе пати дарување крв има логика или така му се погодило на него зависи до организмот ??? п.с него целта е му е да ослабе хехехе
Нема.

Ах камо ли да беше така, давај крв и ослаби :D

Член од
25 февруари 2019
Мислења
9
Поени од реакции
0
zdravo daruvav krv imam kniska za kravodaritel koj se moite prednosti ako imam kniska?

Член од
8 јануари 2012
Мислења
5.593
Поени од реакции
4.378
zdravo daruvav krv imam kniska za kravodaritel koj se moite prednosti ako imam kniska?
Koga ke soberiš 10 pati......neplakaš skoro ništo po bolnici.
Jas imam daruvano nad 40 pati....vo dezurna za inekcija ne plakam....analiza na krv isto....imam praveno operacija vo državna i koga vidoa deka sum krvodaritel ništo ne paltiv...ni participacija

На врв Bottom