Упатство за идни крводарители

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.922
Поени од реакции
12.970
Да, слободно
FYI ако имаш поправано заб мора барем да има барем 2 недели поминато од кога си го поправал. мене вчера ме вратија заради таа причина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.961
Поени од реакции
184.370
FYI ако имаш поправано заб мора барем да има барем 2 недели поминато од кога си го поправал. мене вчера ме вратија заради таа причина.
да, 2 недели е за поправање заб кај нас мада една недела е сосема доволно
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.922
Поени од реакции
12.970
да, 2 недели е за поправање заб кај нас мада една недела е сосема доволно
ова е заради страв од случајно пренесување на хепатит Б ?
не ми дадоја објаснување зошто неможам да дадам крв но претпоставив дека можи да е ова една од причините.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
128
Поени од реакции
44
прашање за еден другар му кажал некој дека ослабел од повеќе пати дарување крв има логика или така му се погодило на него зависи до организмот ??? п.с него целта е му е да ослабе хехехе
 
Член од
29 август 2017
Мислења
132
Поени од реакции
66
прашање за еден другар му кажал некој дека ослабел од повеќе пати дарување крв има логика или така му се погодило на него зависи до организмот ??? п.с него целта е му е да ослабе хехехе
Нема.

Ах камо ли да беше така, давај крв и ослаби :D
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
20
Поени од реакции
3
zdravo daruvav krv imam kniska za kravodaritel koj se moite prednosti ako imam kniska?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.978
Поени од реакции
7.078
zdravo daruvav krv imam kniska za kravodaritel koj se moite prednosti ako imam kniska?
Koga ke soberiš 10 pati......neplakaš skoro ništo po bolnici.
Jas imam daruvano nad 40 pati....vo dezurna za inekcija ne plakam....analiza na krv isto....imam praveno operacija vo državna i koga vidoa deka sum krvodaritel ništo ne paltiv...ni participacija
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
565
Поени од реакции
395
Смеам да дарувам крв доколку користам стероиди?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.641
Поени од реакции
3.206
Под кои услови не смее да се дарува крв?
Кога враќаат?
Дали и за нешто покачено во крвта можат да вратат?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
565
Поени од реакции
395
Под кои услови не смее да се дарува крв?
Кога враќаат?
Дали и за нешто покачено во крвта можат да вратат?
Кога имаш во скоро време вадено/поправано заб, кога имаш низок притисок, кога имаш низок хемоглобин. За останато не знам.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
128
Поени од реакции
44
дали се избегнува на искачање на надкожни чирови со дарување крв
 
На врв Bottom