Уникатни потписи

Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Вебстрани каде можете да си направите ваши уникатни потписи кој можете да ги искористите на форуми или е-маил пораки.

DanaSoft



DanaSoft is creating the place to make or get your own original signatures. Written on a whim, this signature is now used on thousands of websites around the world!


Sig Tag



This popular Sig Tag will display information about a visitor's computer, such as IP address, proxy and computer name. Because the sig tag can only be seen by the viewer, it's completely safe and private.


MyDesktopHelp.Com



Our custom bulletin board forum signature images allow you to show such information as browser type and version, operating system, and IP address. You can pick any picture you want to use as the background, even enter some custom quotes that you want to appear on the dynamic signature. You can even select your own font colors. Once you create your signature account you will instantly be provided the information you need to use the image on web pages, in chat boards, even in emails.


Animated GIF Signature Tool




Do you love to use animated gif images in your Web pages, Forums, and Emails? If so you will really love this free animated gif signature tool. It doesn't get any easier to make and use fun animated words in your Emails, Web sites, and Message Boards.


ЗАБЕЛЕШКА: Вашата IP адреса и други информации се видливи само за ВАС, а не и за другите. Бидејќи луѓето си ја гледаат нивната IP адреса и други компјутерски информации видливи во потписот, може да си помислат дека таа информација е видлива за секого!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Одлична тема, браво Вардарче.
Нека им пушти некој линк од темава во таа за „аватари и потписи” во Кајгана. :wink:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Sloganizer







With Sloganizer you'll create the perfect slogan from a keyword of your choice within seconds. Usually the slogan will be just what you were looking for! Should you anyhow not be satisfied, go ahead and create another one. It's as simple as that! The best thing is: Sloganizer.net is absolutely free!


My Free Signature Maker

 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
дај кажете како потписов што го имам да го направам да ми биде банер
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Гижо напиша:
дај кажете како потписов што го имам да го направам да ми биде банер
Се ни е јасно сега...

Дај дообјасни, зошто јас не те сфатив ништо, а не па другите.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
банер на блог сакаш да го ставиш?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
абе незнам како се вика поточно тоа, ама еве Асид на пример ко у твојот потпис, кога ке ја стиснеш сликата да ти отвоти веб страна

се надевам ме разбравте сега :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.350
Гижо напиша:
абе незнам како се вика поточно тоа, ама еве Асид на пример ко у твојот потпис, кога ке ја стиснеш сликата да ти отвоти веб страна

се надевам ме разбравте сега :)
Ќе одиш во кориснички панел кај што го изменуваш потписот. После ќе кликнеш на сликата твоја, па горе - на копчето за линкување. Ќе го внесеш линкот и тоа е тоа. Исто како што се линкува збор.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Acid напиша:
Ќе одиш во кориснички панел кај што го изменуваш потписот. После ќе кликнеш на сликата твоја, па горе - на копчето за линкување. Ќе го внесеш линкот и тоа е тоа. Исто како што се линкува збор.
незнаев дека било толку лесно, фала :)
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
hm...ae ako saka nekoj i ako moze ..neka mi kaze kako da stavam nekoja slika ( od pc) do potpisot?!?!?!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Интересна ствар ова со текстот, супер алал да тие за ова и ви посакувам на сите :)

 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Направете свој USERBAR

Kako на многу едноставен начин да направите USERBAR



како овој и подоцна да го анимирате со други како мојот потпис

Убаво објаснат турориjал има тука

па покажете ги вашите дела и да го одбереме најдоброто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom