Универзитет за туризам и менаџмент - Скопје

Член од
28 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
10
Форумџии, шокирана сум. На овој приватен универзитет заврши познаник на 45 год. за само 1 месец. Во Септември спомна, на 28.10.2018год. во Опера и Балет на свечено доделување на дипломи, дипломиран економист.... До каде оди македонштинава, не ми се верува.

Дали нешто слично имате слушнато? Какви се овие универзитети????
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да точно е. И јас сум слушнал за тоа...дипломи како на битпазар даваат. Син му на ректорот не знае 2 паметни збора да извади од уста, заврши како од шала на тој факултет и ете го сега некоја функција има таму. Ќерка му исто.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Форумџии, шокирана сум. На овој приватен универзитет заврши познаник на 45 год. за само 1 месец. Во Септември спомна, на 28.10.2018год. во Опера и Балет на свечено доделување на дипломи, дипломиран економист.... До каде оди македонштинава, не ми се верува.

Дали нешто слично имате слушнато? Какви се овие универзитети????
Ова да не е познаникот?

Полицијата поднесе кривични пријави против 45-годишна кумановка вработена во Управа за безбедност и контраразузнавање за „фалсификување исправа“ и „употреба на исправа со невистинита содржина“ и против 48-годишен скопјанец вработен во Универзитетот за туризам и менаџмент....

Со подарена дипмола од факултет се вработила во УБК

 
Член од
28 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
10
:eek: не... Зарем е можно да има некоја совесна институција???

Станува збор за маж, кој има сопствена фирма. Немам проблем ни да го кажам, зошто толку ми падна мака...
Не сум суетна, имам магистрирано на природно-тех. државен факултет, но ова буквално ме шокира и разочара...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
:eek: не... Зарем е можно да има некоја совесна институција???

Станува збор за маж, кој има сопствена фирма. Немам проблем ни да го кажам, зошто толку ми падна мака...
Не сум суетна, имам магистрирано на природно-тех. државен факултет, но ова буквално ме шокира и разочара...
Кажи го...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Само ние тука ќе го знаеме. Јас нема да кажам на никој, за другите не знам...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе што сакате од факултет со декан хроничен пијаница
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Форумџии, шокирана сум. На овој приватен универзитет заврши познаник на 45 год. за само 1 месец. Во Септември спомна, на 28.10.2018год. во Опера и Балет на свечено доделување на дипломи, дипломиран економист.... До каде оди македонштинава, не ми се верува.

Дали нешто слично имате слушнато? Какви се овие универзитети????
Ништо ново и не е ни прв а нема да е ни последен кој ќе заврши набрзина, а ти мачи се 4-5 години.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
10
Кој е деканот?
Аце Миленковски[DOUBLEPOST=1548764256][/DOUBLEPOST]Се сеќавам на татко му, лесна му земја. Г-динот Љубе Миленковски беше Професор и автор на нашите книги по Географија до основно и извонреден човек. Неговиот син се ќити со неговите трудови, објавувајќи на свое име.

Во чест на Проф. Љ.Миленковски, http://www.geograf.mk/prof-dr-ljube-milenkovski
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Аце Миленковски[DOUBLEPOST=1548764256][/DOUBLEPOST]Се сеќавам на татко му, лесна му земја. Г-динот Љубе Миленковски беше Професор и автор на нашите книги по Географија до основно и извонреден човек. Неговиот син се ќити со неговите трудови, објавувајќи на свое име.

Во чест на Проф. Љ.Миленковски, http://www.geograf.mk/prof-dr-ljube-milenkovski
Аце Миленковски е ректор и професор на факултетот. Знам дека предаваше еден предмет, мислам дека географија.

Син му и Аце ги познавам лично од поодамна. А имаше и еден со српско презиме што му е десна рака на Аце и секогаш е со него. Е сега дали е уште таму не знам.
 
Член од
28 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
10
Декани има четворица (туризам, менаџмент ...), ги видов на web-сајтот.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Точно е дека универзитетот е на Лубчо Ѓоргиевски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom