Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

E

Epsilon

Гостин
Дали има некој на Природни и технички науки и дали знае колку кредити се потребни за запишување на 4та година, 120 или 150?
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Здраво колеги??
Дали се сеќавате на некои прашања што се падна на 2 колоквиум по трговско право??
Фала однапред.
 
E

Epsilon

Гостин
Дали има некој запишано на Природни и технички науки, насока рударство, да го прашам неколку прашања..? :D
 
A

aye

Гостин
Зар Рударство спаѓа под тој факултет? :cautious:
Цело време мислев дека е под бизнис логистика :facepalm:
 
A

aye

Гостин
Како може под бизнис логистика, не ми е логично воопшто, како си помислила на то. :D
врска немам ама и мене ми беше чудно т.е нелогично како го споиле тој смер со тој факултет, а за природно технолошкиот факултет па се чудев што учат тие луѓе :D
а чекај тогаш гастрономија под кој факултет спаѓа? И тој ли е под природно технолошкиот? :eek:
 
E

Epsilon

Гостин
врска немам ама и мене ми беше чудно т.е нелогично како го споиле тој смер со тој факултет, а за природно технолошкиот факултет па се чудев што учат тие луѓе :D
а чекај тогаш гастрономија под кој факултет спаѓа? И тој ли е под природно технолошкиот? :eek:
Не технолошки, технички. Инаку, природни науки изчуваме пред се физика и математика. :)
Што значи логично е, а гастрономија абер немам што е. :D
 
A

aye

Гостин
Не технолошки, технички. Инаку, природни науки изчуваме пред се физика и математика. :)
Што значи логично е, а гастрономија абер немам што е. :D
:свиркам: хаха од кај го извадив технолошкиот. :pos: Да пологично е рударство да е под тој факултет а не бизнис логистика како што си мислев :D
А гастрономија би требало нешто со храна да биде изгледа тоа ќе да е под туризам (факултетот што стално го заборавам). А кога би знаел само што прво си мислев дека учат таму... :icon_lol: ама доволно си се брукав за денес
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги некои прашања за 2 колоквиум по меѓународен транспорт и шпедиција???
 
E

Epsilon

Гостин
Ај на некој ако не му е мака нека ги прати шифрите за запишување на летен семестар и колку пари треба? :D

@NelTu ? :D
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ова ти е за заверка на непарен:
Цената за пријавување на една проектна задача е 100,00 денари за кои уплатата се реализира на сметката на УГД на приходна шифра 723013. Заверката на семестарот чини 200,00 денари и уплатата се реализира на сметката на УГД на приходна шифра 723019.

За пријавување на испит:
20 ден на 72013
и административна такса 50 ден

@Epsilon и не е уште почнато за уплаќање на семестар, треба само за го завериш непарниов до 25ти и за пријавување на испити е до 24ти месецов. Кога ќе објават соопштение за тоа ќе ти пишам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom