Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Кога и како се врши промена на изборен предмет (што го слушаш) и универзитетски изборен предмет? (што идеш директно на испит)?
 
Член од
28 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
3
Искуство на правен? Дали е тешко, дали бараат многу учење или може и полесно да се помине?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Искуство на правен? Дали е тешко, дали бараат многу учење или може и полесно да се помине?
Па според еден познаник многу зависи од професорите, кај некои полесно кај други потешко ама воглавно ретки се тие кои бараат да се знае цела книга. Имале океј пракса и тоа воглавно што ми има кажувано.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.536
Поени од реакции
34.690
...ццц сакаат на факултет, ама да не се учело, полесно да било, ами оди купи си ја дипломата ич да не се мачиш и онака образованието отиде за никаде, па после се чудам да вработените правници како соработници во здравството ме прашуваат за правни работи, наместо јас да ги прашам, а тие да дадат правни услуги.:facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Некој студент на Угд ако може да ми пише, ми треба информација нешто.фала
 

Вито Корлеоне

Вито Корлеоне - Кралот на форумската џунгла
Член од
3 јануари 2023
Мислења
18
Поени од реакции
8
...ццц сакаат на факултет, ама да не се учело, полесно да било, ами оди купи си ја дипломата ич да не се мачиш и онака образованието отиде за никаде, па после се чудам да вработените правници како соработници во здравството ме прашуваат за правни работи, наместо јас да ги прашам, а тие да дадат правни услуги.:facepalm:
Сурова реалност..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom