Ултра големи обетки

Kakvi obetki poveke preferirate??


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето е завршено на .

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Za site devojki (ili momci:) ) koi sakaat dobar nakit sto mislite za golemite obetki stosni i upadlivi:) jas primer gi obozavammmmmmmmmmmmmm:):vozbud::vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еве едни ултра големи





Погледни како само увото им е извлечено надоле.

Не ги носам ич. Ме болат ушите. Мене средна големи ми смета, а камо ли големи. Не фала.

Иако не изгледаат лошо. Како во случајов. Јес да цурава толку е убава да се и стои добро :pos:


Сепак јас од акцесорис сакам нараквици, саати, ѓердани, марами, а не памтам кога последен пат освен за некоја свеченост сум купила обетки. Носам само малецки за секој ден.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
hmm zavisi jas nosam nekoj den obetki i toq prilicno golemi ovoto veke mi se navikna na golemi i ne me bolat:) savisi od amteerijalot sto se napraveni:) neam vreme sega ma nekoj den ke postiram sliki od preubavi golemi obetki:)
p.s i mene marami mi se slabost:) iam mn istalno kupuvam novi:)
 

SiSSi_

Princess.
Член од
17 март 2009
Мислења
69
Поени од реакции
10
Ги обожаваааам! Имам еден пар од бело злато во круг, огромниии! Затоа што за жал не смеам да носам бижутерии.

Но тие се само за посебни евенти, да излезам во градот со тие, мајни што не можам главата да си ја свртам, туку сонцето само во мене ќе зрачи! :icon_lol:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ги сакам, добро ми стојат, но за жал ми пречат дека најчесто се многу тешки па затоа ги носам во ретки прилики.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Обожавам големи обетки, ма да, после ушите ми се црвени и ме болат, ама ако тоа е слатка болка, пошто навистина се прекрасни!:pipi:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Воопшто не ми се допаѓаат. Обично носам висечки и нежни. Не ми се шета со лустери. :)
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Ова на Индиски стил ми изгледа. Џинџи Минџи :/
Едноставни во облик на топчиња повеќе преферирам.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Обожавам големи обетки, повеќе отколку мали. Најомилено нешто ми се.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Ги сакам, добро ми стојат, но за жал ми пречат дека најчесто се многу тешки па затоа ги носам во ретки прилики.
vidi se zavisi od materijalot na obetkite..ako imas problemi so usite ne praktikuvaj zelezni, tuku praktikuvaj poveke na plastika ili nekoj mek metal so mn monistri..dobro sega zavisi od stilot i vkusot i prilikata:)

zvezdi4ka напиша:
vidi se zavisi od materijalot na oebetkite..ako imas problemi so usite ne praktikuvaj zelezni, tuku oti poveke na plastika ili nekoj men metal so mn munistri..dobro sega zavisi od stilot i vkusot i prilikata:)
Обожавам големи обетки, ма да, после ушите ми се црвени и ме болат, ама ако тоа е слатка болка, пошто навистина се прекрасни!:pipi:
def se soglasuvam:) pa da sto pocesto gi nosis poveke ne te bolat kako da se naviknuvaat usite na niv:)



i eve nekoj moi sugestii na obetki:

ovie mi se najomileni premnogu gi sakammmm ama nezz kade ima kaj nas:S ako ima nekoj idea pls help:)



http://www.facebook.com/pages/fashion-accessories/291259059052?v=photos&ref=mf#!/photo.php?pid=3427896&id=291259059052



toa se nekolku predlozi:) ke ima uste vetuvam:) me interesira vaseto mislenje i vasiot vkus za obetkive??:)

eve uste nesto sto moze da vi se dopadne:)



 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ултра големи обетки носам само кога сакам да изгледам гламурозно, меѓутоа ушите ми страдаат :( А имам секаков тип обетки. Се з'гнав нешто да сликнам со мојот туп мобилен, па еве ви прилог од омилените. Омилени ми се фараоните, тортичкиве и виолинскиот клуч. Последните се микрофони, а сите ме зезаат дека личат на корнети...:D Дрвените кафеави се големи и гломазни, но ги сакам.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
mi se dopagaat , osobeno tie sto se violinsite klucinja nice;) i drvine se fensi:) superr:) i ako te bolat usite od preteski mengusi glej da gi nosis pocesto po saat vreme na pr a da tis e navikne uvoto:)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Многу ги сакам,а ич не ми стојат,не ме личи во нив.
Така кога ги гледам многу ми се убави,акога ке ги ставам,не ми стојат:toe:
Затоа си носам малецки.
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Многу ги сакам,а ич не ми стојат,не ме личи во нив.
Така кога ги гледам многу ми се убави,акога ке ги ставам,не ми стојат:toe:
Затоа си носам малецки.
mozebi ne si gi nasla vistinskite golemi obetki:)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Огроооомни неам и не сакам да имам...неможам да издржам нешо да ми тежи на уши.
А,така поголемки си имам појќе (од сите само по една останата,другата загубена негде :))
Меѓу преживеаните ми се и овие
ваљда зш само еднаш ги имам носено.
A,да.. ги сакам оние рачно изработените..ем поефтини,ем поштосни се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom