Ултрас движењето во Македонија

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.181
Поени од реакции
5.353
Имавме забрана за публика односно казна да се игра еден натпревар со празни трибини при крај на натпреварот се искрши еден прозорец и влегоа колку толку да ги поздрават кошаркарите за борбеноста !

 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Според што се промовира тема?
Нема пишани или непишани правила. Ако ми се чини дека е интересна, дека авторот потрошил значителен труд на неа или ако на неа се одвива жестока и актуелна дискусија - тогаш ја промовираме на главната страница.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Кај нас има Ултраси?? Неверувам иако повеќе навивачки групи се китат со тоа име.. Сум бил во Лојал Фанс и во Комити и ''У ''од Ултрас нема, јаки бевме само во Битола кога идевме тоа е факт али другде ништо ,најголем ''инцидент'' ни бил плукање на судијата.. Btw еднаш(пред 7-8 години) сакавме да излеземе на терен со 2-3-ца другари и воџиве главни ни рекоа седете не праите глупости за џабе?!?! Ултрас ?? Ма Јок..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.802
Поени од реакции
13.327
Кај нас има Ултраси?? Неверувам иако повеќе навивачки групи се китат со тоа име.. Сум бил во Лојал Фанс и во Комити и ''У ''од Ултрас нема, јаки бевме само во Битола кога идевме тоа е факт али другде ништо ,најголем ''инцидент'' ни бил плукање на судијата.. Btw еднаш(пред 7-8 години) сакавме да излеземе на терен со 2-3-ца другари и воџиве главни ни рекоа седете не праите глупости за џабе?!?! Ултрас ?? Ма Јок..
Ултрас не е вандализам или насилство без причина.
Да го прочиташе првиот пост ке видеше...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.318
Поени од реакции
36.840
Кај нас има Ултраси?? Неверувам иако повеќе навивачки групи се китат со тоа име.. Сум бил во Лојал Фанс и во Комити и ''У ''од Ултрас нема, јаки бевме само во Битола кога идевме тоа е факт али другде ништо ,најголем ''инцидент'' ни бил плукање на судијата.. Btw еднаш(пред 7-8 години) сакавме да излеземе на терен со 2-3-ца другари и воџиве главни ни рекоа седете не праите глупости за џабе?!?! Ултрас ?? Ма Јок..
Според постов, гледам ни ти "ултрасу" незнаеш што е ултрас...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Според постов, гледам ни ти "ултрасу" незнаеш што е ултрас...
Не реков дека сум ултрас,кај прочита ти дека јас сум Ултрас??? Незнаете ни да читате а само заклучоци давате..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.802
Поени од реакции
13.327
па брат ти сам кажа дека комити не се ултраси пошто нема инциденти...
Се правиш дека нешто знаеш, а уствари појма немаш.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.318
Поени од реакции
36.840
Не реков дека сум ултрас,кај прочита ти дека јас сум Ултрас??? Незнаете ни да читате а само заклучоци давате..
Според тоа ти што го пиша таков заклучок донесов, ако сум грешка извини. И убаво ти кажале воџите да седиш мирен да не праиш глупости џабе, затоа што влагање на терен и прекинување утакмица без причина не е одлика на ултрас, само ќе си му наштетел на Вардар.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.140
Ултра приказна по вистинска случка:
"-.. Фабио и Нина биле заедно уште од прва година средно училиште. Нина се смета за најубавата плава девојка во училиште, таа беше убава, најмногу сакала шопинг со нејзините другарки, а Фабио беше немирен лик со посебен стил на живот. Двајцата живееле во Торино, погодете... не навивал за Торино туку за Јувентус. Каде и да игра Јуве, таму е и Фабио. Нина го трпела неговиот Ултрас живот речиси 6 години, додека не се венчале. По свадбата сè се менува, Фабио одел многу по ретко на утакмици отколку порано. Сепак, се ближела утакмицата во Манчестер. Јуве му гостувал на Јунајтед, Фабио кога видел кого извлекле, не размислувал. Одлучил да се врати на неговите пријатели Ултраси и да тргне кон островот. Сепак, три дена пред заминувањето Нина го нападнала: "Ако отидеш, не се враќај. Или избери ме мене или твојот посран Јувентус кој го сакаш и така повеќе од мене. "- Тој на тоа и вратил:" Нормално дека ќе одам, преку глава ми е од твоите приказни. Ти само седиш пред огледало и одиш на шопинг со твоите курви од другарки. " На денот " Д " Фабио тргнал на пат кон Манчестер, дури не се ни поздравил со Нина. Пристигнал во Англија со 4000 Ултраси од Торино, меѓу кои беше тој. За жал, тој ден тој имал предчуство дека ке се случи нешто лошо, така и било. Неговата најголема желба беше Јувентус да постигне гол, тоа и се случи. Беше премногу блиску до оградата, кога тој потрчал напред, паднал од височина од 9 метри и погинал. Сите весници напишале за тоа, навивањето запрело, Јувентус делувал збунет на теренот, мртва тишина, натпреварот поради трагичниот настан беше откажан. Кога пријателите на Фабио и јавиле на нина дека више го нема, се слушнало само плачење. На погребот присуствувале 50.000 фанови на Јувентус, тука биле и играчите кои на Нина и изразија сочувство. Кога погребот завршил, Нина го видела писмото во нејзината соба што и го оставил Фабио пред поаѓање: "Драга Нина, Жал ми е што бев груб. Јас никогаш не сакам да те изгубам. Ако сакаш да си одиш, оди. Али знај дека едваи чекам да се вратам и да ги видам тие убави сини очи. Јувентус ми е мене повише од живот, јас одам да го бодрам. Знај дека никој никогаш нема да те сака како што те сакам јас, затоа што сум Ултрас. Знај дека имам големо срце кое чука само за тебе и мојот Јувентус, затоа што вие сте ми сè! "
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ултра приказна по вистинска случка:
Јувентус ми е мене повише од живот, јас одам да го бодрам. Знај дека никој никогаш нема да те сака како што те сакам јас, затоа што сум Ултрас. Знај дека имам големо срце кое чука само за тебе и мојот Јувентус, затоа што вие сте ми сè! "


uuhh :cuc::cuc::cuc:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ултра приказна по вистинска случка:
"-.. Фабио и Нина биле заедно уште од прва година средно училиште. Нина се смета за најубавата плава девојка во училиште, таа беше убава, најмногу сакала шопинг со нејзините другарки, а Фабио беше немирен лик со посебен стил на живот. Двајцата живееле во Торино, погодете... не навивал за Торино туку за Јувентус. Каде и да игра Јуве, таму е и Фабио. Нина го трпела неговиот Ултрас живот речиси 6 години, додека не се венчале. По свадбата сè се менува, Фабио одел многу по ретко на утакмици отколку порано. Сепак, се ближела утакмицата во Манчестер. Јуве му гостувал на Јунајтед, Фабио кога видел кого извлекле, не размислувал. Одлучил да се врати на неговите пријатели Ултраси и да тргне кон островот. Сепак, три дена пред заминувањето Нина го нападнала: "Ако отидеш, не се враќај. Или избери ме мене или твојот посран Јувентус кој го сакаш и така повеќе од мене. "- Тој на тоа и вратил:" Нормално дека ќе одам, преку глава ми е од твоите приказни. Ти само седиш пред огледало и одиш на шопинг со твоите курви од другарки. " На денот " Д " Фабио тргнал на пат кон Манчестер, дури не се ни поздравил со Нина. Пристигнал во Англија со 4000 Ултраси од Торино, меѓу кои беше тој. За жал, тој ден тој имал предчуство дека ке се случи нешто лошо, така и било. Неговата најголема желба беше Јувентус да постигне гол, тоа и се случи. Беше премногу блиску до оградата, кога тој потрчал напред, паднал од височина од 9 метри и погинал. Сите весници напишале за тоа, навивањето запрело, Јувентус делувал збунет на теренот, мртва тишина, натпреварот поради трагичниот настан беше откажан. Кога пријателите на Фабио и јавиле на нина дека више го нема, се слушнало само плачење. На погребот присуствувале 50.000 фанови на Јувентус, тука биле и играчите кои на Нина и изразија сочувство. Кога погребот завршил, Нина го видела писмото во нејзината соба што и го оставил Фабио пред поаѓање: "Драга Нина, Жал ми е што бев груб. Јас никогаш не сакам да те изгубам. Ако сакаш да си одиш, оди. Али знај дека едваи чекам да се вратам и да ги видам тие убави сини очи. Јувентус ми е мене повише од живот, јас одам да го бодрам. Знај дека никој никогаш нема да те сака како што те сакам јас, затоа што сум Ултрас. Знај дека имам големо срце кое чука само за тебе и мојот Јувентус, затоа што вие сте ми сè! "
Многу пати го имам читано и пак сега го читав и немозам да повервам каква приказна !!
FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom