Улично Вежбање/Street Workout

Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Колку време вежбате bodyweigt вежби? Мислење за парковите за улично вежбање? Дали вежбате соло или во тим? Во кој регион од државата(градот) вежбате?
 
Последно уредено:

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Фантастично е Уличното вежбање.

П.С: * X * , не е иста тема, мислам.. ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Фантастично е Уличното вежбање.

П.С: * X * , не е иста тема, мислам.. ?
На истото се сведува. Плус веќе е започнат калистеникс муабет во таа тема од мене, garhok и уште еден.
 
G

garthok

Гостин
Не е више популарен калистеникот кога заладува. Се филтрираме, само најупорните. :)
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
На истото се сведува. Плус веќе е започнат калистеникс муабет во таа тема од мене, garhok и уште еден.
Може е почнат муабет, да, но сепак е многу по конкретен насловот и е стрикно за уличното вежбање. Додека таму се прави муабет и за паркови во други држави итн итн.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Не е више популарен калистеникот кога заладува. Се филтрираме, само најупорните. :)
Во секое време е популарен и многу малку лиѓе го практикуваат. Така мислиш зошто има "сезонски вежбачи" на кеј, како што ги нарекувам јас, и само уличните вежбачи остануваат надвор на минус да вежбаат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Си го искусил тоа или само што си гледал?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сум го искусил во многу мала доза , стрикно за вежбање на шипки зборам ,
иначе улично вежбање како поширока тема сум го искусил и + пратам ситуација. :)
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Само криво ми е што нема убави паркови за вежбање и не се заинтересирани државниве органи за било каков спорт. Ја поднесов молби до Општина Аеродром да се направат нови паркови и попрактични. На кеј има +50 кила железо што е така ставено за безвезе и колку да се каже дека има само направено. Во помалите градови низ Македонија има многу подобри шипки отколку во Скопје хахаха


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Само криво ми е што нема убави паркови за вежбање и не се заинтересирани државниве органи за било каков спорт. Ја поднесов молби до Општина Аеродром да се направат нови паркови и попрактични. На кеј има +50 кила железо што е така ставено за безвезе и колку да се каже дека има само направено. Во помалите градови низ Македонија има многу подобри шипки отколку во Скопје хахаха


Sent from my iPhone using Tapatalk
Една од причините зашто си се вратив у теретана пред крај на лето (а и плус зашто полесно ми е да качам маса во теретана). Луѓе викаат треба да бидеш задоволен со тоа што го имаш, ама во парковиве кај нас, поголема е шансата да се повредиш него ли да извежбаш ко што треба.
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Една од причините зашто си се вратив у теретана пред крај на лето (а и плус зашто полесно ми е да качам маса во теретана). Луѓе викаат треба да бидеш задоволен со тоа што го имаш, ама во парковиве кај нас, поголема е шансата да се повредиш него ли да извежбаш ко што треба.
Зависи со каква цел си. Во стрит-от се стига до одредена граница и после ако сакаш да напредуваш или ставаш килажа + на тебе или во теретана или комбинираш. Зошто со твоја тежина ќе тапкаш во место.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
G

garthok

Гостин
Комбинација лично е најдобро. Тони Хортон има јутјуб канал баш со такви видеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom