Уличен баскет

Член од
17 август 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
NEMA VRSKA

Da, Basketot ili Streetballot e interesen, no ipak nema nisto tolku dobro kako igranje kosarka, finale vo polna sala, publika naviva za tebe, dobivas custvo kao da letas. Iskreno kosarka si e kosarka, a basketot e proizvod na kosarkata
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
Streetball е закон.Не дека може да се споредува со полната сала али сепак таа слобода во движењето и целата таа креативност во играта сето тоа е посебно чувство.
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
Streetball e top i moze da igra sekoj, netreba nekoja teehnika golema, takticka pogotvenost nikakva, cuvstvo za igra slabo,kondicija malce, ali pravata stvar e kosarka, strogo odredeni pravila,taktika, pa sudii, pa cekori, a ne AND 1 gi praat 100 komada cekori 10 dupli i na kraj ke zakuca i drs lele majko gluposti
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Streetball е закон човече!!!:salut::salut:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Еве нешто македонско...односно мое :)

Трик за Октомври

Трик за Ноември

Веќе долго време сум во ова,правам вакви трикови за секој месец
со цел да ги заинтересирам луѓево за Streetball Freestyle от,зошто овде во МК
скоро и го нема ова па...
а летово ќе има многу повеќе...ова е нешто ко загревање... :)
инаку член на Etnicks Streetball тимот.
Еве и една статија за мене каде накратко ќе дознаете за овој начин
на изразување :)

http://bidiin.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2978:streetball-freestyle-&catid=41:start&Itemid=59
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Еве нешто македонско...односно мое :)

Трик за Октомври

Трик за Ноември

Веќе долго време сум во ова,правам вакви трикови за секој месец
со цел да ги заинтересирам луѓево за Streetball Freestyle от,зошто овде во МК
скоро и го нема ова па...
а летово ќе има многу повеќе...ова е нешто ко загревање... :)
инаку член на Etnicks Streetball тимот.
Еве и една статија за мене каде накратко ќе дознаете за овој начин
на изразување :)

http://bidiin.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2978:streetball-freestyle-&catid=41:start&Itemid=59
Брат супер си само продожи така!!!:salut::salut:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Eве го и последното видео за оваа година!
ѕирнете..мислам дека вреди :)
поздрав!

 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Ова никогаш не сум го пробала.
Но затоа јас имам играно ѕид-ball и лустер-ball.
Беше тоа пред една година.
Сакавме да играме баскет со братучед ми. Но надвор беше темно. Затоа почнавме да ираме во мојата соба.
Ѕидот беше кош, но по грешка мавнам во лустерот.
Лустерот почна да се тресе, ѕидот беше цел со флеки. Се појави татко ми...
Па после дерење, нервирање, правдање....

Каков уличен баскет, ова е вистинска возбуда.:tapp::pos::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom