Украдени или загинати точаци

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.584
Може некој да објасни какви се тие ЗАГИНАТИ ТОЧАЦИ:confused:

Инаку, мене ми украдоа три велосипеда и до ден денес никој не ми се јави од полиција да дојдам на "препознавање" ....уште и ме искараа дека јас сум виновна:(
и пополни пријава, па те имаат во МВР бо базата :cool:
.. на комшијата му украдоа пред околу 20години гланц нов точак, ПРВ ден кога го купи, ќеркаму да го проба, гангстерот од околина видел нов точак, видел во кој влез се спушта во подрум; тогаш немавме катанец посебен за сите подруми, комшијата во подрумот само мрежа имаше на вратата, без да ја затвори со картон; се гледал точакот, лоповот не му го искрши катанецот туку го скршил резето од вратата, меко железо...набргу го викнаја комшијата, бил фатен лоповот ( наводно нароман), ама точакот веќе бил продаден... не му дадоа ни податоци за приватно да го тужи крадецот кога ќе одлежи казната ( го затворија бидејќи украл 20-на точаци)..
мене ми украдоа стар Собим ама не го симнав во подрум туку на хидрантска цевка вржан и тоа доцна во 20ч се вратив и го вржав на цевка, брзав дома да гледам Македонија -Доминикана кошарка...џабе пријавив, полицаецот ми кажа тие безвредните ги растураат за делови....
Туку спомнуваат дека се краделе точаци и од дома ??? Нека каже стручњак, дали е тоа Провална кражба или само ако ја отвори влезната врати со калауз или кршење ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom