Украдени автомобили

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Хаха абе не си играј играчки недај боже да ти намисле некој
Абе тоа да,ти и под земја закопај ја тој ако решил ќе ја украде..Само во гаража кога е малку е покомплицирано..
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
До сега бе пријателе тоа е растутрено за делови,калемење а може им требале само светла крила хауба па другото завршило во отпад.
А кој знае може и тоа аудито што заврши до бандера во Аеродром неговите документи да ги употребиле за твоето
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
koga se sluci toa[DOUBLEPOST=1418049990][/DOUBLEPOST]oti kaj nas ovde se ukradoa uste 2 golfa[DOUBLEPOST=1418050084][/DOUBLEPOST]nekoi luge se vrzani i rabotat bez strav
mestata od kade se ukradeni vozilata se totalno osvetleni a policijata spija
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Знам две случки каде на мој роднина другари им украдоа луксузни коли... Првата случка беше пред помалку од 10 години каде на дечкото му украле BMW 7 во Белград а другата случка беше пред 2,3 години каде што на човекот му украле BMW 3 Coupe во Бугарија во луксузен хотел на златните песоци. Се зборува дека кога запрала полицијава некои крадец на коли со украдена кола штотуку пуштен од затвор им се обратил на полицајциве со овие зборови "Оставете ме мене вие гледајте си ја вашата работа јас ке си ја гледам мојата работа..." Она што се случуваше пред 20 години и што сеуште се случува со крадење на коли во Бугарија доаѓа и кај нас полека полека.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Знам две случки каде на мој роднина другари им украдоа луксузни коли... Првата случка беше пред помалку од 10 години каде на дечкото му украле BMW 7 во Белград а другата случка беше пред 2,3 години каде што на човекот му украле BMW 3 Coupe во Бугарија во луксузен хотел на златните песоци. Се зборува дека кога запрала полицијава некои крадец на коли со украдена кола штотуку пуштен од затвор им се обратил на полицајциве со овие зборови "Оставете ме мене вие гледајте си ја вашата работа јас ке си ја гледам мојата работа..." Она што се случуваше пред 20 години и што сеуште се случува со крадење на коли во Бугарија доаѓа и кај нас полека полека.
И кај нас крадат во континуитет само и во помали размери затоа не се приметува
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
И кај нас крадат во континуитет само и во помали размери затоа не се приметува
Се повеке се приметува и кај нас паралелно со напредокот на сиромаштијата... Но се согласувам дека е во помали размери. На бугарскава страница за продажба Mobile.bg тоа што го видов пред некој месец не ми се веруваше сигурно си отворал знаеш дека има во едно делче и авто новости пишуваше текст пробиен простор каде се складирале најлуксузните автомобили крадени во Бугарија. Неможев да поверувам какви се џипови, луксузни автомобили и суперспотски автомобили имаше. Немаше автомобил под 100 000 евра а и тоа магацинот каде ги чувале личеше на авто салон. Лудило. :)[DOUBLEPOST=1419284575][/DOUBLEPOST] image.jpg
Интересен оглас. :pos:
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
RAZMERITE NE SE MALI SAMO LUGETO NE SE ZAINTERESIRANI ZA OVA
NA VESTITE KAZAA DEKA VO 6 MESECI VO SKOPJE SAMO VO SKOPJE BILE UKRADENI 300 AVTOMOBILI OD KOI SE RARESENI SAMO 5
SAMO ZNAES KAKO E LUGETO SE RADOSNI KOGA NA NEKOJ KE MU SE SLUCI NESTO LOSO
ZATOA I OVA TAKA E .MISLIS DEKA UTROTO NIKOJ NE VIDEL NISTO .PA BESE BERBA NA TUTUN SITE TOGAS SE STANATI .SAMO NIKOJ DA NE GO DOCEKA OVA .KOGA NEMOZIS NISTO DA STORIS NAJZAEBANO E
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
На возачко седиште ставајте навечер штиче со нагоре поставени врвови од ловџиски стрели, тие се многу шилести и како жилет остри по крајовите и само над нив некое темно крпче да не се види во темница. Тој шо кради ќе седне, после ќе го бараш по болници со сериозни рани на нозе и газ, ко ќе возите штичето под седиште.

vrv.jpg
вакви 6-8 доволно е
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
На возачко седиште ставајте навечер штиче со нагоре поставени врвови од ловџиски стрели, тие се многу шилести и како жилет остри по крајовите и само над нив некое темно крпче да не се види во темница. Тој шо кради ќе седне, после ќе го бараш по болници со сериозни рани на нозе и газ, ко ќе возите штичето под седиште.

Прегледај го приврзокот 110159
вакви 6-8 доволно е
А после сопственикот на автомобилот да одговара за нанесување тешки телесни повреди на лоповот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
А после сопственикот на автомобилот да одговара за нанесување тешки телесни повреди на лоповот.
Сопственикот на возилото си спиеше во својата соба ко се повредил лоповот. Не беше ни блиску до него ни свесен што се дешава. То е исто како за секоја кражба или напад или убиство - да одговара полицијата оти не го спречила тоа. Мене ми крадат кола - полицијата ми ја плаќа во полн износ пошто не го спречила лоповот.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.136
Поени од реакции
8.228
На возачко седиште ставајте навечер штиче со нагоре поставени врвови од ловџиски стрели, тие се многу шилести и како жилет остри по крајовите и само над нив некое темно крпче да не се види во темница. Тој шо кради ќе седне, после ќе го бараш по болници со сериозни рани на нозе и газ, ко ќе возите штичето под седиште.

Прегледај го приврзокот 110159
вакви 6-8 доволно е
Замисли касниш на работа од сабајле и во брзање го забораиш штитчето...:D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Замисли касниш на работа од сабајле и во брзање го забораиш штитчето...:D
Штичето е наменето за оние кои возат луксузни возила, тие се менаџери, директори, газди.... немаат одредено работно време и одат на работа од ко предходно ќе изџогираат, појадуваат, прегледаат најнови вести, се истушираат и дотераат
Пролетери и работничка багра одат на време на работа, нерасонети со гурелки и вкус на киселна во грлото од предходниот ден шо јаделе штаве коприви и презапржени манџи уз најефтино пиво и ракија, пешки, на железни точаци од 1965, или по 5 - 6 души настегани во југо - лада, и да им украдат колите за недела две тие ќе си украдат друга, така да немаат потреба од штичиња
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Темава хибернира години наназад, дојде време да ја освежиме.
Имаше еден период со благо намалување на украдени коли арно ама изгледа короната и кризата си го направи своето...
Колите се крадат масовно и најчесто се бара некоја сума за да си ја повратиш...
Веќе двајца што ги познавам изгинаа со овие бандити.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom