Украдени автомобили

Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Тука нешто не ми е јасно.Бараш колата а неќеш полиција.Нешто мириса лошо......
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
UKRADEN E AUDI A3 2001 GODINA SIV METALIK SO 2 VRATI OD PRILEP ZA BILO KAKVA INFORMACIJA KOJA KE PRIDONESE DO PRONAOGANJE NA VOZILOTO SLEDUVA NAGRADA OD 1500 EVRA BEZ MESANJE NA POLICIJA BIDEJKI NIV NE MU E OD RABOTA DA GI BARAAT UKRADENITE VOZILA
А да кажеш нешто повеќе за колата, каде ја снемало, локација, последен пат каде е видена, некој знак, удрена ли е, свиткана на некое место, налепница некоја дали има бидејќи ауди А3 металик без таблици видов во Влае синоќа со налепница kenwood на шофершајбната.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
NE DRUGAR TIE VEKE DVA MESECI NISTO NE STORIJA ZATOA TAKA PISAV
За 2 месеци тоа е веќе во друга држава ,тука размонтирано и извадено последното мутерче и пренесено во камиони како резервни делови во Бугарија или соседно Косово .Некој си го вози таму со кеиф .
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.511
Поени од реакции
1.442
Ова ми мириса мене на нешто друго, никакви информации не си оставил за колата, а ја бараш.. Хмм..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
na 22 avgust utroto trebase da se odi naodmor vo 4 saatot nautro od pred kukata go snema avtomobilot so site stvari za na odmor site dokumenti policijata bese odma obavestena no zedoja zapisnik vo 9i 30 audiot ima bandasi ne bese nikade udren ima nekoi detalji so si gi poznavam ama ako go vidam odblisku inace nalepnica takva rabota za prepoznavanje oddaleku nema a sigurno ne go vozat so tabli[DOUBLEPOST=1413039496][/DOUBLEPOST]inace ova se sluci vo prilep[DOUBLEPOST=1413039825][/DOUBLEPOST]malo antence[DOUBLEPOST=1413039875][/DOUBLEPOST]pusteno mi na reklama 5 so naslov audi3
 
Последно уредено:

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Многу бедно.

Баш пред некој ден имаше некоја анализа од стручни лица, дека периодот кога се крадеа масовно возила во Бугарија, сега е тренд кај нас.

Проблемот е што кога системот не функционира на одредена основа, на пример моќни истраги на украдени возила, тогаш се појавува штетник. Е тој штетник бидејќи гризе на погодна почва нема моментално пестицид за него, се шири ко чума.

Или по пластично кажано, ти си колатерална штета на зголемениот криминал со возила. Ете ќе бидеш запишан во историјата како дел од статистиката за украдени возила.

Ти преостанува само купување нова кола и вградување гпс од старт.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
kako i da e mozebi nekoj nesto videl 1500 evra ne e mala suma za informacija bez direktno mesanje
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Ти текнало во октомври да бараш инфо за возило украдено во август... многу време е тоа, најверојатно деловите од неа живеат во некои други негови браќа и братучеди во држави северозападно и западно од нас, или западно од Прилеп :)
Башка, 1500 евра награда за евентуална информација се премногу пари за кола која вреди нешто повеќе од таа сума, ама ти си знаеш.
Вложи ги во друго возило...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
ovaa kola na crno rasturena ne vredi mnogu sigurno e zemaena za kalemenje a toa ne se raboti mnogu brzo oti e robija od 6 godini mora malce da izladi moe mislenje a sekako jas dosega ja barav na drugi nacini no nisto ova e edna od poslednite opcii kolata so se se vnatre vo momentot vredese 4000 evra e toa za mene se mnogu pari[DOUBLEPOST=1413117028][/DOUBLEPOST]samo e mnogu interesna rabotata so policijata kade odat site ukradeni koli ne mozi da proverat slusav na vesti vo skopje bile ukradeni 290 za 6 meseci toa ne normalno
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Да се прошири насловот на темава:
Изгубени,украдени,видени,најдени автомобили
Многу пати до сега сум видел најчесто на заврлени места,темни паркинзи,напуштени хали или дури и покрај некоја нива или пак таму каде им снемало гориво,на некој украдени веројатно автомобили,почесто и само колку да се провозаат некој млади деца. Па потоа таму стоеле со денови-месеци па полека ќе им ги снема тркалата од блиските мештани па потоа полека и се друго што може да се извади.
Да ги ставиме овде така фрлените-сомнителни автомобили,некој можеби и така да си го познае и врати,оти полицијава к... .. .... за нив. Picture 1908.jpg
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Само гаража му е мајката..Па нека оди да ја украде од гаража..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom