Уверение за слободна брачна состојба ?

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Dreaming1595, 14 јули 2018.

 1. Dreaming1595

  Dreaming1595

  Член од:
  14 јули 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Дали може да се извади Уверение за слободна брачна состојба без наведување за кого/ја ќе се жени/мажи?
  Или пак како да се извади потврда дека јас сум слободен/на.
   

Сподели преку: