Убавици од Израелската Армија

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Волкот лош,три за грош три за грош,јас одам во израел чус :P
 
L

.Lost Angel.

Гостин
па и баш нешто посебно :) девојки ко девојки ама не се пак ни лоши :D

Недај боже дома да имаш жена која е во унифрома ако кажеш си иба мамата :icon_lol:
 
S

Shaman

Гостин
Има убави тука, ама врв е да одиш на шеталиштето во Тел Авив, пролетно време
и да видиш како се шетаат вакви гром девојки во униформа со иста боја ама со бермуди
и со пушките на грб.

Капак на се е фактот што 99% од сите израелки што сум ги запознал, без разлика на убавина или
статус во општеството, се многу комуникативни и отворени. Со секоја можеш муабет да си направиш.
Нема врска дали е на плажа или во трговски центар.

Јас живеам за денот кога пак ќе можам да одам во Израел. :love:

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.665
Поени од реакции
21.730
Ех само да можах ќе ги Фатах-Рандом арап што живее во Гевгелиско-валандовското подрачје.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Сите вие овде што викате дека се грди, први зборувајте за себе,па после тоа за другите луѓе,најпрвин погледнете се во огледало и запрашајте се,дали ја имаат таа "убавина" за да кажувате за другите...
Овие овде имаат ПРИРОДНА убавина, овие женски овде не користат карминчиња,сукничиња, штикла до 15сантиметри.....
:sick:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сите вие овде што викате дека се грди, први зборувајте за себе,па после тоа за другите луѓе,најпрвин погледнете се во огледало и запрашајте се,дали ја имаат таа "убавина" за да кажувате за другите...
Овие овде имаат ПРИРОДНА убавина, овие женски овде не користат карминчиња,сукничиња, штикла до 15сантиметри.....
:sick:
Taка е .............. прво секој нека си се погледне во огледало па после нека збори за другите на што личеле !
ОК да и јас се слагам дека пичициве на претходниве слики(Израелкиве) и не се којзнае што, барем мој тип на симпатија не се, повеќе преферирам малку пополнички девојки од овие, овие некако ми личат на закачалки/чачкалици, е сега за фаците, па нормално дека ќе личат обично, во војска се, не се во кафич или во дискотека па да бидат нашминкани и дотерани ко кловнови !
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
е ај сега како да не одам во Израел:D

оваа ми е најубава(некако добар тен има):drk:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Штом се Израелска војска не верувам дека има палестинци во неа, нели? :) На тоа поле немаме гајле.
Око ми фатија тие плавокосите... Ќе помисли човек ариевки :pos:
Не мислев за палестинци во израелска армија туку као демек ако дознаат бомбашиве ќе ни го хакнат кајганичево :) рамковен имаме ние цел свет ни се плаши :P :D
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Е за тоа треба време, а ако сакаш да биде побрзо преговарај со админите на кајгана, имаат лимит од 20 слики во пост.
начи кога јас ќе ставам 20 слики треба некој да одговори за да можам пак да ставам следни 20 слики а ако никој не одговори да чекам да поминат некои 30 минути за пак да прикачам 20 слики, досега има некаде околу 58 или 60 слики, додека да дојде до 200 има време .
--- надополнето: 30 јуни 2012 во 18:01 ---



















 

Kajgana Shop

На врв Bottom