Убавините на Матка

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601


Знае некој која е црквата и како се доаѓа до неа. Дали може од доле кај што се рестораните да се искачи или има и друга варијанта? Исто ако знае некој каква е конфигурацијата на теренот?[DOUBLEPOST=1402589675][/DOUBLEPOST]Веројатно се работи за црквата Свети Никола. Е сега остана уште одењето до таму :)
посети ја темата за собиранки во природа, па придружи ни се некој пат.;)
 
Член од
11 мај 2013
Мислења
576
Поени од реакции
731
Знае некој колку е карта за чамецот што иде до Врело?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Колку пари е таксито од Скопје до овај хотелов на Матка ?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1805.jpg ubavinite na Matka,znaci ne se za ovaa tema slikive Picture 1806.jpg treba golemo NE pred naslovot,ama pazi da ne padnes Picture 1807.jpg opa..edinstvenata masa na Matka za kafe ama vo raka Picture 1808.jpg e kade da pomines,kako ste trgnale bez nozoci i sator
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Луѓе јас сум од Бутел сакам ако биде убаво времето во недела да одам со бус до матка.
Некој поупатен за автобуси кои идат зашто тука прочитав некои информации ама тие се од пред 6 години.
Значи кој автобуси идат кога има претпоследен или последен за назад има ли нешто интересно да се види нели тие кајчиња,пештери,цени?

Знам многу прашав ама ако има некој информации и не го мрзи да ми одговори ќе му бидам глагодарен многу
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.032
Поени од реакции
12.871
Луѓе јас сум од Бутел сакам ако биде убаво времето во недела да одам со бус до матка.
Некој поупатен за автобуси кои идат зашто тука прочитав некои информации ама тие се од пред 6 години.
Значи кој автобуси идат кога има претпоследен или последен за назад има ли нешто интересно да се види нели тие кајчиња,пештери,цени?

Знам многу прашав ама ако има некој информации и не го мрзи да ми одговори ќе му бидам глагодарен многу
60 бус оди, ако го утнеш ќе треба да пропешачиш пола саат за да фатиш бус 12 од продавницата во Глумово пред да врти во Шишево. За распоред види си на Јсп страната најдобро. Пештерата со бродче е 500-600 денари сега, ако сте повеќе група и за 400 може да ве носи. Кајак различна е цената во зависност дали сте двајца или сте сам, двајца поевтино ве фаќа, за двајца за пола саат фати или 125 или 150 од човек (не ми текнува дали 250 или 300 беше). Се има случувано иначе бус за одење да остави во Шишево а не на Матка и бус за враќање воопшто да не дојде до Матка, порано алиби им беше лош пат/се правел патот, ама фората беше што договорени се со локалците што возат диви таксиња да превезуваат и цело време кружат да прашуваат дали треба превоз. Сега последен пат не беше ваков случај, ама во 2019 токму тоа се случуваше.
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
60 бус оди, ако го утнеш ќе треба да пропешачиш пола саат за да фатиш бус 12 од продавницата во Глумово пред да врти во Шишево. За распоред види си на Јсп страната најдобро. Пештерата со бродче е 500-600 денари сега, ако сте повеќе група и за 400 може да ве носи. Кајак различна е цената во зависност дали сте двајца или сте сам, двајца поевтино ве фаќа, за двајца за пола саат фати или 125 или 150 од човек (не ми текнува дали 250 или 300 беше). Се има случувано иначе бус за одење да остави во Шишево а не на Матка и бус за враќање воопшто да не дојде до Матка, порано алиби им беше лош пат/се правел патот, ама фората беше што договорени се со локалците што возат диви таксиња да превезуваат и цело време кружат да прашуваат дали треба превоз. Сега последен пат не беше ваков случај, ама во 2019 токму тоа се случуваше.
фала брат за исцрпниот одговор,памтам јас еднаш бев и последниот не дојде да си одиме
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.777
Поени од реакции
24.025
Некое убаво место за пикник на Матка, кај што ќе се гледа и езерото?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom