Тутун за Ролање (Rolling Tobacco)

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од vasilp, 14 септември 2018 во 06:10.

 1. vasilp

  vasilp

  Член од:
  28 јули 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Дали знае некој каде може да се најде квалитетен тутун за ролање во Скопје? Не зборам за тутун на кило купен од пазар туку за познати брендови како Golden Virginia, Drum итн. Цената не ме интересира.

  Благодарам однапред! :)
   
  На dobramuzika му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sussaro

  Sussaro Southern comfort, southern sun

  Член од:
  27 декември 2005
  Мислења:
  4.004
  Допаѓања:
  6.975
  Кога ќе влезеш во Сити Мол од страната кај што се Тренд и Бруклин одма после влезот од десна страна имаш специјализирана продавница за пури и останати тутунски работи меѓу кои и тутун за ролање.
   
  Последно уредено: 14 септември 2018 во 14:16
 3. vasilp

  vasilp

  Член од:
  28 јули 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Знам за таа, фала ти - нема таму...
   
 4. Zlatikevichius

  Zlatikevichius Human... or at least - trying to be

  Член од:
  17 октомври 2011
  Мислења:
  6.290
  Допаѓања:
  12.836
  Во Центар, на Никола Вапцаров, одма после Тренд, прашај.
   
 5. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  528
  Допаѓања:
  586
  Остај експертиве што ти велат “Види позади “тој и тој трговски“ има во тоа и тоа дуќанче. Не е роба што не се наоѓа,туку таков тутун има во сите “тобако“ трафики и ризли исто така. Од сите што ги пробав, Red Bull (Chief Quality) ме бендиса најмногу - ароматичен, интересен вкус но доста јак.Инаку е вирџинија тутунот.Ако сролаш поголема цигара понастегана може и да ти се заврти во главата.
  Moro е најглупав, сино паковање, а исто така овие што се вирџинија (така пишува на опаковката) со бугарски текст “пушењето е штетно и сл“ се најбатал квалитет. Додека виткав тутун и изигравав каубој, најчесто земав Red Bull и Red Field белгиски, без адитиви.Цените се од 210 денари најевтино до 300 и нешто,зависи од трафиката и од тутунот.Сите се по 35 грама.
  Од ризли земај кафеави, неизбелувани ко демек поштетна е ризлава од тутунот. Али фурај филм барем дека од квалитетна ризла пушиш тутун. Филтерчиња се убавезни,освен ако не сакаш да ја искашлаш плуќата после 2 цигари. Сролан без филтер ти е ко да си застанал зад некој автобус од старите на јсп. И на крај, најглупата ствар со ова е што ако ти текни да го сролаш за 90 % изгледаш дека пушиш џоинт. Ако си тргаш така по улица, има шанси да те претресат малку чичковци во униформа дури се објасниш “абе не е џоинт, тутун виткам така“.
  Инаку пушам Winston сега оти ебиму матер ина ролање и ризли и тутун купување кога ти се пали цигара полесно е да ја извадиш од кутија и да запалиш.
  --- Споено дупло мислење, 14 септември 2018 во 23:52 ---
  172d36208529a8e0ad95d413059ff052.jpg
   

Сподели преку: