Турција

  • Креатор на темата macgowan
  • Време на започнување
Член од
3 декември 2014
Мислења
12
Поени од реакции
9
Подзамрела темата, се надевам ќе се најде некој да ми помогне.
И покрај незгодната политичко-безбедносна ситуација во Турција, за две недели тргаме за Анталија со намера најпрво да запреме во Памукале. Пред две години исто бевме со кола за Анталија и во последен момент решивме да "тркнеме" до Памукале, па рутата ни беше преку Истанбул и D650.
Сега планирам да свртам лево од Кесан и со траект кај Галиполи да продолжам по Е90/Е881 ( http://tinyurl.com/hjqb9ts )
Д
али некој ја има поминато оваа рута, искуство од прва рака добро би ми дошло, посебно ме интересира дали се плаќа и колку за патарини( Памукале(Денизли)-Анталија колку што се сеќавам не се плаќаше) ?
 
Член од
28 април 2011
Мислења
248
Поени од реакции
64
В недела си идам Истанбул и пошто ќе останам 5 дена сакам да земам припејд картичка за да имам интернет кај да одам. Ме интересира кај може д најдам припејд картици,колку би коштало со све активизација на интернет.
@macgowan гледам имаш многу искуство и познавање околу Турција ако може да ми помогнеш.
 
M

macgowan

Гостин
Кога последно бев за странци имаше посебна тарифа кај моб.телефонија. Во еден мол во Анкара едвај се рзабрав, барав да купам сим картичка ама ми кажаа дека за “јабанџи“ е доста поскапо. Се откажав од намерата. Не знам сега како е, не сум бил неколку години.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.990
Поени од реакции
4.077
Nekoj predlog za godinava? Alanya, Antalya, Belek, Side? Nekoj so iskustva od Turcija :)
 
Член од
21 август 2014
Мислења
44
Поени од реакции
10
Здраво на сите. Барав ама не можам да најдам некој да има споделено искуство за Текирдаг или местата околу Текирдаг. Тоа е пред Истанбул на мраморно море. Ако има некој кој има таму одено на одмор или пак слушнал искуства од други, би Ви бил благодарен ако споделите. Би сакал следново лето таму да одам. Не е многу далеку како Кушадаси, на интернет на јутуб гледам преполни плитки песочни плажи,ама сепак подруго е да кажи некој што повеќе знае за местово.
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
103
Поени од реакции
20
Бодрум или Мармарис? Ова лето планирам да посетам едно од овие, но неможам точно да се решам. Некаков предлог, споредба...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
95
Поени од реакции
29
Здраво. Дали има превоз од Македонија до Аланија ? Некој лет или автобус ?
Фала
Поздрав
 
На врв Bottom