Туризам Youtube -ри

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
4M прегледи, ако гледаме просек 5 USD RPM оваа ќарила од ова видео околу 10К долари за околу година ипол.
Што ти праат пар дојки :)
Абе се има :love:

Еве ја во Мексико, додуша тешко се гледа природа
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.009
Абе се има :love:

Еве ја во Мексико, додуша тешко се гледа природа
Со ваква дојка и во свирипичино да снима, најмалку милионче прегледи. Не е лоша идејава... вакви водителки да набавиш со длабоко деколте, да дрндаат само :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
И се бројат деновите кога ќе ја обвинат за сексизам некои љубоморни јутјуберки. :pos: :pos:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Мене ептен интересен ми е Kurt Caz, оди на места каде што ретко кој оди и искусува искуства што се енигма и табу тема за обичниот свет. А и ептен доловува животот во местата каде што ги посетува, од луѓето и нивните навики, до начините на транспорт итн. Плус си уфрлува убави типки за водички.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
BALD AND BANKRUPT - нема потреба да го опишувам човекот.
Kurt Caz
Единствените травел влогери шо ги пратам. Секое видео го чекам со нетрпеливост.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
BALD AND BANKRUPT - нема потреба да го опишувам човекот.
Kurt Caz
Единствените травел влогери шо ги пратам. Секое видео го чекам со нетрпеливост.
Знаев дека будалата е во Украина кога пукна војнава.
Го гледаше ли видеото со гоблинот? :ROFLMAO:

Иначе и оној норвежанецот е интересен, не ми текнува сега името. Харалд?
Имаат неколку видеа заеднички со Bald and Bankrupt.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Знаев дека будалата е во Украина кога пукна војнава.
Го гледаше ли видеото со гоблинот? :ROFLMAO:

Иначе и оној норвежанецот е интересен, не ми текнува сега името. Харалд?
Имаат неколку видеа заеднички со Bald and Bankrupt.
Хахахах и јас се уплашив тогаш. Сеа на скоро направија римејк со Елинчик.
Омилена сага од неговите видеа беа посетите на Коља. Каква приказна беше тоа. Се надевам дека Коља сега е уште подобро, последно беше преселен кај сестра му во градот.
Бенџамин исто добри постови има и на инстаграм therealbaldandbankrupt. Еве сеа пред некоја минута избаци стори, пијан во кафана. :ROFLMAO:
Харалд, да. И тој е интересен ама немам време и неговите сите видеа да ги изгледам. За сега сум ограничен на овие двајца.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Хахахах и јас се уплашив тогаш. Сеа на скоро направија римејк со Елинчик.
Омилена сага од неговите видеа беа посетите на Коља. Каква приказна беше тоа. Се надевам дека Коља сега е уште подобро, последно беше преселен кај сестра му во градот.
Бенџамин исто добри постови има и на инстаграм therealbaldandbankrupt. Еве сеа пред некоја минута избаци стори, пијан во кафана. :ROFLMAO:
Харалд, да. И тој е интересен ама немам време и неговите сите видеа да ги изгледам. За сега сум ограничен на овие двајца.

Му носи кеса со намирници на Коља, ништо не го занимаше од кесата освен водката. :D
Иде во таа продавницата, вика две кутии цигари, тие продавачките го прашуваат - Сигурен ли си? Скапи се цигарите. (тие најефтини во Европа)
Тоа ми е интересно кај овие јутјубери. Покажуваат онаа другата страна на државите кои ги посетуваат, некои необични работи кои никој ги нема снимено. Предност кај овој е што збори руски и комуницира со локалните мештани.
Инаку Коља е сега оправен. Има еден канал Kolya The Storyteller и може да се види среден е човекот. Мислам дека се преселил кај сестра му или што ти ја знам, не го запомнив тој детаљ.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.668
Поени од реакции
10.060
Сретнав пред некој ден коментар под некое видео у стилот ,,Зашто да давам пари да патувам кога можам да ги гледам нив".
И од една страна реално е. Кога ние ке ги посетиме најзабутаните делови на Русија, Молдавија и слични?
Еве Курт беше во Пакистан до скоро. Да не беше тој уште ке го имав истото мислење за пакистанскиот народ. Терористи. После видеата се изненадив позитивно. Никаде не беше пречекан подобро отколку во Пакистан. Предобри луѓе. Сон ми е да ги видам пирамидите во Гиза. После видеата на Курт некако и не баш сакам да идам. Скамери и луѓе шо не те оставаат на мира да шеташ ако не им платиш.
Најбитно кај тие јутубери е што патуваат за нив и за нас. Да видиме и доживееме каков е животот таму. Воопшто не ги интересираат лајкови, субс и шерови. Нема реклами, нема глупа музика во позадина. Гледаш и се соживуваш со него.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
gus1thego исто сега ми текна, типот си оди во земјите кои се најнеатрактивни за западнот свет (иронично причина за неатрактивноста е истиот тој западен свет) и баш цело време зима луѓе бесплатно да ги носи Ирак, Авганистан. Видеата му се во најголем дел типот среќава луѓе и прашува која земја ја сакате/мразите, а помалку му се атмосферата да долови, ама пак има и од тоа.

Интересна случка со него, гледав тоа попладне цело време негови видеа и ќе закаснев на договорено поради него, излагам од зграда брзам и само на семафорите кај хотел Карпош го гледам на едно метро од мене. И си викам нене ја трипам, и го зјапам ко новороденче што го зјапа плафонот, и овој ме гледа, се упали зелено и си тргнав, си реков толку од мене почнувам да халуцинирам. После 5 дена гледам објавува клипче во Скопје прашува која земја најмногу ја сакате/мразите. Си викам поголема е веројатноста во Еу да не примат некогаш отколку ова да се деси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom