Тунел за скии на задно седиште

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Bori_se, 2 мај 2018.

1. Bori_se

Bori_se

Член од:
    1 септември 2009
    Мислења:
    165
    Допаѓања:
    55
    Се мислам да земам половен пасат, кој има сè што сакам освен тунел за скии на задното седиште. Има наслон за рака кој се спушта со вратиче зад кое стои прибор за прва помош. Но позади тоа има лиена пластика и нема пристап до багажникот.

Во Порше Мак. се јавив и ми рекоа дека кај нив можам едиствено цела задна клупа да порачам што би коштало над 1000 евра така што тоа не ми е опција.

Дали некој знае каде би можело да се изведе нешто слично? Технички треба само да се исече дупката во лиената пластика и ако има уште нешто позади тоа.

Што мајстор да барам за ваква работа?
    Идеи, предлози....

Благодарам

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

2. OMG!!

OMG!! Пилот

Член од:
    27 февруари 2017
    Мислења:
    1.791
    Допаѓања:
    818
    До толку ти е битно скиите така да ги носиш? Најубаво ти е како секој нормален човек да со земеш од оние држачи (или како и да се викаат) за на кров... Можеш и багажник да ставиш и точак и скии и се...

3. Bori_se

Bori_se

Член од:
    1 септември 2009
    Мислења:
    165
    Допаѓања:
    55
    Па да битно ми е, бидејќи така е многу подобро да се носат и ставаат. Не треба ништо да врзуваш нити причврстуваш, само ги пикаш внатре и возиш. Ем е колата аеродинамична, ем не зголемува потрошња, ем нема додатни трошоци и монтирање па демонтирање на држачи. Поелегантно решение за носење скии нема.

4. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    7.107
    Допаѓања:
    7.627
    Па барај у отпад некој пасат со дупка што има и купи ја клупата

На Bori_se и Ron0n им се допаѓа ова.
  5. Ron0n

Ron0n The Mercedes Guy

Член од:
    16 август 2009
    Мислења:
    316
    Допаѓања:
    156
    Барем за фолцвагени имаш делови на кило. Обрати се до некој авто-отпад кај што растураат коли за делови (накај тетово имаш колку сакаш) и види ги цените. Јас би рекол дека за стотина евра ќе најдеш половна клупа. Дури немораш ни целата комплет туку само делот што е за грбот.

На Bori_se му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anco

Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

Член од:
    1 ноември 2011
    Мислења:
    7.019
    Допаѓања:
    11.817
    убодна пила (имам)и едно зелено пиво(добро би дошло)ќе свршат работа,струја не рачунам,ќе се плати од пензијата на домашните.

7. Bori_se

Bori_se

Член од:
    1 септември 2009
    Мислења:
    165
    Допаѓања:
    55
    Дечки фала ви советите, најверојатно така ќе побарам од одпад да го најдам делот и да го заменам.

Поздрав

На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: