Тунел за скии на задно седиште

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Bori_se, 2 мај 2018.

 1. Bori_se

  Bori_se

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  55
  Се мислам да земам половен пасат, кој има сè што сакам освен тунел за скии на задното седиште. Има наслон за рака кој се спушта со вратиче зад кое стои прибор за прва помош. Но позади тоа има лиена пластика и нема пристап до багажникот.

  Во Порше Мак. се јавив и ми рекоа дека кај нив можам едиствено цела задна клупа да порачам што би коштало над 1000 евра така што тоа не ми е опција.

  Дали некој знае каде би можело да се изведе нешто слично? Технички треба само да се исече дупката во лиената пластика и ако има уште нешто позади тоа.

  Што мајстор да барам за ваква работа?
  Идеи, предлози....

  Благодарам

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   
 2. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.831
  Допаѓања:
  866
  До толку ти е битно скиите така да ги носиш? Најубаво ти е како секој нормален човек да со земеш од оние држачи (или како и да се викаат) за на кров... Можеш и багажник да ставиш и точак и скии и се...
   
 3. Bori_se

  Bori_se

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  55
  Па да битно ми е, бидејќи така е многу подобро да се носат и ставаат. Не треба ништо да врзуваш нити причврстуваш, само ги пикаш внатре и возиш. Ем е колата аеродинамична, ем не зголемува потрошња, ем нема додатни трошоци и монтирање па демонтирање на држачи. Поелегантно решение за носење скии нема.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.696
  Допаѓања:
  8.175
  Па барај у отпад некој пасат со дупка што има и купи ја клупата
   
  На Bori_se и Ron0n им се допаѓа ова.
 5. Ron0n

  Ron0n The Mercedes Guy

  Член од:
  16 август 2009
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  163
  Барем за фолцвагени имаш делови на кило. Обрати се до некој авто-отпад кај што растураат коли за делови (накај тетово имаш колку сакаш) и види ги цените. Јас би рекол дека за стотина евра ќе најдеш половна клупа. Дури немораш ни целата комплет туку само делот што е за грбот.
   
  На Bori_se му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.033
  убодна пила (имам)и едно зелено пиво(добро би дошло)ќе свршат работа,струја не рачунам,ќе се плати од пензијата на домашните.
   
 7. Bori_se

  Bori_se

  Член од:
  1 септември 2009
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  55
  Дечки фала ви советите, најверојатно така ќе побарам од одпад да го најдам делот и да го заменам.

  Поздрав
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: