Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
мајката црнец да им ја изнаебе, од банка ми го згрешиле презимето и сеа проблем има, ми рекоа ќе ми пишеле у текот на денот :facepalm:
а на колку ќе трчаш ти?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
pa ako si na pet ne se nerviraj mnogu :)
И 200 метри да се јас го сфаќам спортот/трките многу поинаку така да фала на советот но не е потребен....
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.717
Поени од реакции
2.062
И јас мислам дека тоа се чиповите, ако може некој нека потврди. :)
Иначе имаш ваучер од Виз ер на маилот, провери си на мејлот со кој што си се пријавил.
@Атомската мравка Да, чиповите се сивите од страната, пазете да не ги пробушете со безопасната

Sent from my ST21i using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Момци да не знае некој колку км е од Палас до Влае (крајот на патеката) . Утре ќе трчам една за загревање, од Палас до Влае и назад, па да знам колку км ќе истрчам. Ваљда нема да врне :unsure:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Момци да не знае некој колку км е од Палас до Влае (крајот на патеката) . Утре ќе трчам една за загревање, од Палас до Влае и назад, па да знам колку км ќе истрчам. Ваљда нема да врне :unsure:
2 ипол до 3км максимум ако збориме за асфалтираниот дел.
Од мост близнак (почеток на асфалтираната стаза) до Влае (крајот на асфалтираната стаза) најкот ми покажа 10.5 километри должина, таман тој ден ми се фати полумаратон, цела стаза и назад.
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Момци да не знае некој колку км е од Палас до Влае (крајот на патеката) . Утре ќе трчам една за загревање, од Палас до Влае и назад, па да знам колку км ќе истрчам. Ваљда нема да врне :unsure:
2.8 км во еден правец :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Утре одам да си го земам пакетот.
Немам ни јас некое лесно презиме....:facepalm:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Уплаќајте преку интернет, преку платежна картичка :) Инаку денес си го земав пакетот :) Уште го немам отворено :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уплаќајте преку интернет, преку платежна картичка :) Инаку денес си го земав пакетот :) Уште го немам отворено :)
се тоа ќе беше убаво да не даваше ерор
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Јас затоа се регистрирав преку www.MyNextRun.com денес во шатор им го покажав мејлот на телефон и ми го дадоа пакетот :) изи-пизи, шо би рекле америте :)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Неколку совети од мене за успешно да ја поминете маратонската трка во недела:

- Внесувајте доволно јаглехидрати ден пред трката (особено последниот оброк)
- Избегнувајте прости шеќери непосредно пред трката.
- Сабота нека ви биде ден каде комплетно ќе се одморите и ќе ги обновите гликогенските резерви.
- Внесувајте доволно течности (вода) пред, за време и по завршување на трката.
- Внимавајте на изборот на патики, особено оние кои ќе ги трчаат маратонската и полу-маратонската трка.


Ви посакувам успешна трка, и се гледаме во недела :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom