Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Сега ме копка :)
Може ги резервирале бројките да речеме до 1000/2000 за тие што ќе се пријават пред 10 април.. нели тие ќе го имаат името на стартниот број. А другите маратонци/полумаратонци имаат големи бројки, да речеме од 6000 нагоре. Тоа е само мое мислење. Крај краева, што е важно ? :P Сите ќе трчаме заедно !
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Може ги резервирале бројките да речеме до 1000/2000 за тие што ќе се пријават пред 10 април.. нели тие ќе го имаат името на стартниот број. А другите маратонци/полумаратонци имаат големи бројки, да речеме од 6000 нагоре. Тоа е само мое мислење. Крај краева, што е важно ? :P Сите ќе трчаме заедно !
И тоа што викаш. Јас се пријавив последниот ден, на 23ти :)

Мене ми е малку само сомнително тоа меилот што ми стигна на латиница али имам таму некој попуст за виз ер и плус купон уште некој од 1000 денари така да, не би требало да е фалш, да ме заебава некој :D
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Значи онлајн плаќањето не им работело, човекот рече и дека го прекинале (ама денес е и последен ден). Отидов си уплатив во банка Јово на ново, би требало да завршиме работа. Се јавува човекот на бројот, ако има некој потреба ќе му помогне.

Се надевам ќе го фатам последниот воз за маратонов (додека не видам стартен број ништо). Фала ви за помошта ;)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Значи онлајн плаќањето не им работело, човекот рече и дека го прекинале (ама денес е и последен ден). Отидов си уплатив во банка Јово на ново, би требало да завршиме работа. Се јавува човекот на бројот, ако има некој потреба ќе му помогне.

Се надевам ќе го фатам последниот воз за маратонов (додека не видам стартен број ништо). Фала ви за помошта ;)
Тука сме да си помогнеме бе, Ливерпул - Јунајтед :)
Ќе ти стигне меил за потврда со стартен број. Ако не ти стигне до утре, врти му во петок (дека утре е неработен).
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Јас преку банка, за 2 дена ми стигна на маил за полумаратон, реден број 911 и 912 заедно со таткоми :) мислам дека он ке биде прв човек што ке вози со количка 21км (инвалид) се разбира во мкд лани без проблем на 5км оваа година со моја помош, а незнам јас сам како ке истрчам :)


Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.481
Се пријавив на 29 ти,ќе ми важи пријавата ако уплатам сега?Не можам да се снајдам со картичка како да уплатам.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Се пријавив на 29 ти,ќе ми важи пријавата ако уплатам сега?Не можам да се снајдам со картичка како да уплатам.
Би требало. Некаде пишуваше 48 часа од пријавата да се уплати, ама не го рачунај денешниов ден :) Јави се на мобилниот, ако ти одобри човекот плати во банка и до крај на денот ќе имаш број.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Јас преку банка, за 2 дена ми стигна на маил за полумаратон, реден број 911 и 912 заедно со таткоми :) мислам дека он ке биде прв човек што ке вози со количка 21км (инвалид) се разбира во мкд лани без проблем на 5км оваа година со моја помош, а незнам јас сам како ке истрчам :)


Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
Уште еден доказ дека ограничувањата се само во нашите глави.

Браво.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Абе како викаат само небото е граница.
Иначе само со еден бубрег е и има 66 год. јас со 31 год. и со два бубрега па незнам дали ле можам 21 км :)
Слика од ланскиот маратон на 5км




Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Каснев со пријавата за полумаратон годинава, меѓутоа преку mail успеав некако да ги убедам и изнајдам начин да учевствувам валидно, само чекам да ми потврдат бројче. Не сум нешо поспремен од лани, меѓутоа лани истегнав лигамент, не се откажав од завршување на трката, но и идев после 3 недели на физиотерапија.Се надевам годинава ќе ме послужи боље среќа.
1:44:42 ми е рекордот на 21 километар од 2012та, па да видиме дали ќе можам да се надминам себеси на овој. :)
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Дечки, дајте совет за исхрана за деновите пред маратонот :)[DOUBLEPOST=1399221961][/DOUBLEPOST]Кога ќе размислам подобро после денешното трчање, кога врне дожд е идеално за трчање според мене. 14.5 / 15 км за 1:08:24. ( немам ГПС Апликација, мерев со гугл мапс ). Сега се чека недела :P
 
Последно уредено:

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Кајгана ќе трча со тим од петорица на 5 км, а имаме и колешка која ќе трча 21 км :)

Уште не знам кое ми е стартното бројче, групно се пријавивме, ама се гледаме во недела :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom