Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
17 април 2007
Мислења
143
Поени од реакции
272
Пред некој месец учествував на една од најубавите треил трки Lavaredo Ultra Trail, мојата беше пократката 82К со 4600м D+/-.
Не бркав време, сакав да уживам во глетките :) , посветив саглам време да сликам и снимам.

16h 48m⏱
Live trail tracking: bib 2812

Strava activity

Слики:
⛰Ultra Dolomiti 2022- Album
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.351
Поени од реакции
27.357
Да даде некој совет за патики за почетници, ги бидува ли овие?

Ги бидува. Јас сакав овие да ги земам но за жал ги немаше во Sport Vision па земав Gel Sonoma но сум задоволен и од овие.
Лесни се, меки се, дишат, супер лежат на нога, се немам повредено а многу брзо накачив километража :) Ни плускавец не ми е излезен а 2 пати ме фати дожд.
Со Asics не можеш да згрешиш, златна @Ilumious одамна ги препорачува.
Ја како ретард си трчав со Саломон за хајкинг и кога ги облеков овие се препородив.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.129
Поени од реакции
7.858
Ги бидува. Јас сакав овие да ги земам но за жал ги немаше во Sport Vision па земав Gel Sonoma но сум задоволен и од овие.
Лесни се, меки се, дишат, супер лежат на нога, се немам повредено а многу брзо накачив километража :) Ни плускавец не ми е излезен а 2 пати ме фати дожд.
Со Asics не можеш да згрешиш, златна @Ilumious одамна ги препорачува.
Ја како ретард си трчав со Саломон за хајкинг и кога ги облеков овие се препородив.
Читам за овие сега и пишува дека се trail running shoes. Прави некоја разлика ако се трча на асфалт или само за трчање по trail патики ги кориситш?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.351
Поени од реакции
27.357
Читам за овие сега и пишува дека се trail running shoes. Прави некоја разлика ако се трча на асфалт или само за трчање по trail патики ги кориситш?
Јајкс. Па само на асфалт трчам со овие, хаха. Очигледно не сум расчитал добро пред да ги купам.
Нишо, ќе мора да почнам на Водно да ги трчам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom