Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.204
Поени од реакции
190.254
Зимно време кеј мене не ме гледа.. ама затоа користам убави денови Водно да качам. Кажете ми предлог за добри обувки. Што е подобро траил патики или спортска цокула/чизма? Немам купувано траил патики, водоотпорни се? Гледав адидаски до кај 4к.. Искуства со terrex чизми?
За Водно доста ти се trail патики, со такви трчам нагоре секој викенд.

Ilumious

Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.204
Поени од реакции
190.254
Какви имаш? Пуштаат вода?
https://www.joma-sport.com/en/sport-shoe-tk.shock-men-2012-grey-orange-tk.show-2012?ret=/en/men-footwear-trail 1,800 денари од Д Спорт. Каква вода, какви бакрачи, Водно е, terrain-от не е за Планика, заебанција е :D Ќе ти завршат работа и овие, не фрлај пари за џабе. Јас сум презадоволна, трчам и надоле и нагоре, не се лизгаат, стабилни се. Е сега ако сакаш и за на други поригорозни места, инвестирај во Саломон, Ла Спортива...
Автоматски споено мислење:

Овие се 40 евра на официјалната страна зошто се нов модел, јас имам црни со жолто, исто изгледаат ама не е ваков дизајн, постар модел и затоа таа цена ги зедов.

Член од
18 април 2015
Мислења
34
Поени од реакции
77
Тоа тоа.. да не се лизгаат идам 2пати со adidas runfalcon сеа коа почна да врне и има кал ко на лед да сум грип никаков.

Ilumious

Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.204
Поени од реакции
190.254
Тоа тоа.. да не се лизгаат идам 2пати со adidas runfalcon сеа коа почна да врне и има кал ко на лед да сум грип никаков.
трчам за викенди насабајле кај 7 што значи слана има на велико, на Цветкова кај карпите се стабилни, се немам зализгано

Член од
17 април 2007
Мислења
98
Поени од реакции
156
https://www.joma-sport.com/en/sport-shoe-tk.shock-men-2012-grey-orange-tk.show-2012?ret=/en/men-footwear-trail 1,800 денари од Д Спорт. Каква вода, какви бакрачи, Водно е, terrain-от не е за Планика, заебанција е :D Ќе ти завршат работа и овие, не фрлај пари за џабе. Јас сум презадоволна, трчам и надоле и нагоре, не се лизгаат, стабилни се. Е сега ако сакаш и за на други поригорозни места, инвестирај во Саломон, Ла Спортива...
Автоматски споено мислење:

Овие се 40 евра на официјалната страна зошто се нов модел, јас имам црни со жолто, исто изгледаат ама не е ваков дизајн, постар модел и затоа таа цена ги зедов.
Совет на место, баш е така.

Водотпорна патика/чизма абсолутно не ти треба, дури би рекол дека е полошо да имаш, зашто не дише ногата.
Имам Salmon XA Pro 3D Goretex (Водотпорна) и ја носам само кога има снег, за фамилијарни прошетки по патеките на Водно обична патика (пензионирана роуд).
За Trail трчанки коа нема снег треил патика (ла спортива).

Хајкинг чизми или хајкинг патики се обично доста крути, па често се случува да не се баш удобни и да прават плускавци или други проблеми за разлика од треил патиче.

Ilumious

Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.204
Поени од реакции
190.254
Совет на место, баш е така.

Водотпорна патика/чизма абсолутно не ти треба, дури би рекол дека е полошо да имаш, зашто не дише ногата.
Имам Salmon XA Pro 3D Goretex (Водотпорна) и ја носам само кога има снег, за фамилијарни прошетки по патеките на Водно обична патика (пензионирана роуд).
За Trail трчанки коа нема снег треил патика (ла спортива).

Хајкинг чизми или хајкинг патики се обично доста крути, па често се случува да не се баш удобни и да прават плускавци или други проблеми за разлика од треил патиче.
Се што пиша + а и додатна тежина за зглобот а со тоа и за цел екстремитет. Треба апла снег да има за да ги облечам Планика-та што ги имам. Дури и Саломон патики горе текс што имам не ги облакам за на Водно.

На врв Bottom