Труднички муабети

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Олимпија, 26 март 2015.

 1. Ipsissimus

  Ipsissimus P.I.

  Член од:
  23 јули 2010
  Мислења:
  14.706
  Допаѓања:
  12.121
  За истрајување ќе истраеме....ама чаре некое да се најдеше. Умрев за спиење :( А уште не е ни родено.
   
 2. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847
  хахаххаха...вежбајте, ќе ви треба тренинг за после откако ќе се роди...тек тогаш нема спиење:)
  Има некои ленти, штипки...ама ништо бе душичко....баш сте слатки, Ве замислувам како она спие и грчи навелико а ти шеташ низ соба со рацете на уши.....:semolam:
  :oleee:....
   
  На Ipsissimus и Govinda им се допаѓа ова.
 3. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  2.036
  Допаѓања:
  1.482
  На katinakatalina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dragee

  Dragee

  Член од:
  19 септември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, сакам да ве прашам какво е вашето искуство со користење вагиналети во бременоста?
   
 5. janicka

  janicka

  Член од:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  6
  Јас ги користев PROBalans Lady од PharmaS, што те интересира поточно?
   
 6. Dragee

  Dragee

  Член од:
  19 септември 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво Јаничка, ме интересира за што ги користевте вагиналетите, колку време и дали често се препишуваат на трудници?
   
 7. janicka

  janicka

  Член од:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  6
  За инфекција, ги користев две недели. Во која смисла дали често се препишуваат на трудници? За време на бременоста опаѓа имунитетот и жените се повеќе подложни на инфекции/бактерии или пак може да имаат од претходно па нормално е да се третираат. PROBalans Lady не се на рецепт но треба да се консултираш прво со гинеколог и да испиташ што имаш. Повели повеќе инфо:
  PROBalans Lady претставуваат вагинални таблети кои: ја намалуваат pH на вагиналната слузница, ја подобруваат еластичноста на вагиналниот ѕид, ја обновуваат вагиналната микрофлора и го спречуваат на растот на патогените на слузницатата.
  Поради сите овие карактеристики PROBalans Lady вагиналните таблети имаат корисно дејство при:
  • Габични инфекции;
  • Бактериски вагинози;
  • Пост-антибиотска терапија;
  • Менопауза.
  Медицинското средство PROBalans Lady во својот состав вклучува:
  • Lactobacilus acidophilus кој ја обновува вагиналната микрофлора, ја инхибира колонизацијата на патогени, го намалува pH на микрооколината, и произведува H2O2 и бактериоцини против G. Vaginalis;
  • Млечна киселина која: ја одржува pH на вагиналната слузница, ги инхибира патогените соеви, ги инхибира металопротеиназите и го чува интегритетот на цервиксот, ги намалува инфекциите на горниот генитален тракт;
  • Изофлавони (особено корисни при менопауза) кои го зголемуваат нивото на гликогенот и на тој начин: го унапредуваат трофизмот на слузницата, ги намалуваат симптомите на атрофија (сврбеж, болка, еритем) и ја обновуваат pH вредноста на вагиналната содржина.
   

  Прикачени податотеки:

 8. Kir4e

  Kir4e OdPrilep Ebago

  Член од:
  1 февруари 2007
  Мислења:
  269
  Допаѓања:
  5
  Здраво,

  Еве нешто интересно Перница за трудници кое може да ви биде корисно во текот на бременоста. :)
   

Сподели преку: