Тркала Campagnolo Calima

Член од
7 јуни 2018
Мислења
73
Поени од реакции
58
Здраво на сите велосипедисти, се работи за Роад бајк тркала, ве молам да ми каже некој кој што има бандажи Campagnolo calima. Да сподели искуства, дали сте задоволни и сл. Прашувам затоа што ги имам истите веќе 2 години што е релативно кратко време за да појават проблеми, на предното тркало ми се јави луфта, сеуште ми беа под гаранција ... го однесов на сервис, го затегнаа (стегнаа) па по два месеци повторно истиот проблем. Демек на крај останува да се сменеле лагери за да се решел трајно проблмот, така рече сервисерот за велосипеди. Затоа ве молам кажете ваши мислења и искуства со вакви тркала. Чудно ми е што јави проблем за толку кратко време , и тоа на предно тркало (обично јавува проблем задното тркало во најголем број на случаи), а уште почудно е што за таква сериозна фирма како што е Campagnolo се случуваат вакви работи/проблеми. Дали може ваков проблем да се јави возејќи по не рамни патишта (мали дупки, и пукнатини) народски кажано Дрецкања, тресење , мавање по дупки (мали дупки и пукнатини) морам тоа да го нагласам. Ве молам ваши совети, искуства и мислења. Фала ви :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom