Трим патека-Гази Баба

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Anco, 24 април 2014.

 1. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.035
  Picture 1507.jpg Picture 1508.jpg Picture 1509.jpg Picture 1510.jpg Picture 1511.jpg Picture 1512.jpg Picture 1513.jpg Picture 1514.jpg Picture 1515.jpg Picture 1516.jpg Picture 1517.jpg Picture 1518.jpg Picture 1519.jpg Picture 1520.jpg Picture 1521.jpg Picture 1522.jpg Picture 1523.jpg Picture 1524.jpg и ова го имало кај нас,во центарот на градот...
  Дали кај некого создадов воља да го посети ова прекрасно место за рекреација и спортување,
  трчање и гимнастика,одмарање мозок и шетање дечиња,држење за рака и бакнежи-зошто да,не
  Новата Трим патека на Гази Баба,во должина од 2,1 км,со сите придружни објекти.
  Ширина на петеката над 2м,четворица да трчаат во линија, разни реквизити-справи за вежбање и гимнастика на повеќе места, чешми со ладна вода на неколку места, клупи за одмор и .......
   
  На NekojBatka, Нuкола, DejV' и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. khz777

  khz777

  Член од:
  26 октомври 2012
  Мислења:
  2.468
  Допаѓања:
  3.303
  Каде точно во Гази Баба ?
   
 3. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.950
  Сигурно не на уличките. Парк Шума Гази Баба очигледно е ептен.
   
 4. Идеално место за џанаци.
   
  На Ska Maniac и sankerce им се допаѓа ова.
 5. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.381
  Допаѓања:
  11.265
  ne mozele nakaj Kriva Palanka da go stavat
   
 6. Зајче

  Зајче Бело, и тоа!

  Член од:
  13 септември 2008
  Мислења:
  3.335
  Допаѓања:
  3.941
  Скоро секој ден сум тука, вртам по два три круга зависи од расположение :D Одлично место за рекреација, само што малце е напорно со тоа угорниците и удолниците :D
   
  На Смрт за зони и пајак воз. и Lurtz им се допаѓа ова.
 7. sankerce

  sankerce прогресиФ

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  3.050
  Допаѓања:
  4.934
  Местово за први Мај ќе биде калакурница осеќам, а па на втори Мај ни Господ нема да го очисти (моја претпоставка).
   
 8. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.035
  На „нашата“ страна, точно така,неузурпираната,над стадионот на Металург,или над Стив,или позади Ремедика или над Св.Аранѓел
  за другата страна треба друга тема,бидеиќи е таа друга страна на „ТИЕ“ и ја узурпираа,испосекоја шумата тоа за „ТИЕ “ им е Водно.
  сега за сега е многу чисто, а за мај сами така си правиме секаде,сум пишувал за тоа и порано.
  Имам забелешка што нема ни чувари ни шумари ни полиција ни ништо,кој што сака прави, А и нема каде да оставиш велосипеди ако одиш до таму со тоа, а тоа е голем проблем дека треба да го влечеш со тебе.Има и места- игралишта за фудбал
  ----------------------
  АЈДЕ ЕДНА СОБИРАНКА И ФУДБАЛ ТАМУ
  ----------------------
  Имам некој слики со текстови но треба да ги пуштам како големи-цели за да се читаат,ако може-сакате
  --- Споено дупло мислење, 24 април 2014 ---
  Да би рекол-треба вакви патеки и спортски објекти во секое место,а не само коцкарници и обложувалници и кафичи и биртии.
   
  Последно уредено: 24 април 2014
  На khz777 и sankerce им се допаѓа ова.
 9. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.926
  Допаѓања:
  718
  Она песокот што го истураат ме нервира многу не е убаво за возење точак инаку одлично место е за рекреација. Само што многу од браќава прават глупости.
   
 10. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.035
  и јас го осетив тоа,крупен е песокот,бев со точак,ама пак со точак е забрането,а каде да го оставиш
  Видов и фазан,таков до сега не сум видел огромен и која убавина и не бегаше а не ми беше мобилниот тогаш во мене.
   
 11. palpem

  palpem

  Член од:
  9 јуни 2008
  Мислења:
  1.291
  Допаѓања:
  643
  Песокот не е убав нит за трчање а за возење па ич, интересно имаат ставено табла дека е забрането со точак, која е причината не ми е јасно....а баш па има и трка се организира ноември .
  скоро секој ден сум и јас на Гази Баба, а проблеми си има, шетаат по 5 пит були пуштени, скари на сред си праат, кршат куќарките...

  Интересно еден дедо доаѓа голф си игра, лупа топчиња по цел парк :D
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.035
  Picture 1525.jpg Picture 1526.jpg
   
  На Roy Fokker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. B_O_K_I

  B_O_K_I RACING maniac

  Член од:
  30 април 2008
  Мислења:
  1.926
  Допаѓања:
  718
  Знам дека има трки на последната трка дојде Коце Трајанов и збореше колку вложил за патекава да ни биде убава да сме возеле дека е блиску до град да се правеле повеќе трки таму. А ни самиот не е свесен колку ја упропасти за да испере некој денар ама јебига така функционира држава.
   
 14. Зајче

  Зајче Бело, и тоа!

  Член од:
  13 септември 2008
  Мислења:
  3.335
  Допаѓања:
  3.941
  Пред еден месец поминал Коце таму и видел скари, ѓубре, чуда и наредил сето тоа да се исчисти. Следниот викенд цајканите неколку луѓе у станица ги однесоа и од тогаш немам видено некој скара да прави. Ама затоа сендвичите и смоките кога ќе ги изедат на земја ги фрлаат. А и нивните кучиња не знаат за ланец или маска. Некогаш знам да си се вратам од кај што сум дошла од страв да не ми се пушти некое додека трчам.
   
 15. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.125
  Допаѓања:
  12.035
  Има некој што не ја ѕирнал(глупава)темава.
  ајде нека рипне на прва страна.
  Ајде сега Анон и компанија нека најдат грешки во точки и запаирки.
  Ајде и Џони и мандолини и Траволти. ќе тропнат нешто културно на ниво.
  Ајде и Самураи и линеари и разни џекови ќе си кажат колку име куто.
  Секоја тема им смета,не оти смета,него зошто што е од тој што е.
   

Сподели преку: