Трикови со пенкало туториал.

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Ако некој нема хоби, или не спортува еве шанса за нешто плус, кој е заинтересиран нека проба да научи некои од овие 100 трика, ако има заинтересираност и желба за учење, може да направиме и мало видео каде што ќе прикажеме што знаеме.
Не е тешко колку што мислите, за усовршување потребни се две работи а тоа се, стрпливост и вежбање.
Ко воли нек изволи. :)
Тука ги имате во плејлиста туториалите за 100те трика.

Доколку научите некој од овие, слободно пишете во коментар. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.594
Поени од реакции
11.397
Брат, дискриминирачки ти е темата, ја со 4-те прста каде ќе ги вртам у пм :icon_lol:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Брат, дискриминирачки ти е темата, ја со 4-те прста каде ќе ги вртам у пм :icon_lol:
Не се секирај брат, има трикови каде што се користат само 2 или 3 прста. :icon_lol: Мислам ја на сите! :icon_mrgr:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Стај твое видео бе,не се срами...

И не е лошо ко што америте имаат здруженија за се и сешто...основај и ти некое такво за вртачите на пенкала.(y)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Стај твое видео бе,не се срами...

И не е лошо ко што америте имаат здруженија за се и сешто...основај и ти некое такво за вртачите на пенкала.(y)
Пукам од срам бе :icon_mrgr: Има официјален форум само за тоа, кој сака нека се зачлени http://forum.upsb.info/ таму ќе најдат се што им треба. Иначе на форумов најдов Македонец, мислев само ја сум од Македонија :вонзем:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Интересно. Се занимавам со трикови со карти, парички и такви работи. Не сум бог знае што, али ете вежбам прсти и некој ситни вештини. Ова супер би ми прилегало. Ќе се обидам деновиве. :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Интересно. Се занимавам со трикови со карти, парички и такви работи. Не сум бог знае што, али ете вежбам прсти и некој ситни вештини. Ова супер би ми прилегало. Ќе се обидам деновиве. :)
Пиши шо си направил, ако можеш и сними, нема да биде лошо :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ќе се обидам. Верувам дека некои нема да ми претставуваат некој голем проблем. Ма да понатака има и некој покомплицирани. Како и да е ќе известам овде. :)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.804
Пукам од срам бе :icon_mrgr: Има официјален форум само за тоа, кој сака нека се зачлени http://forum.upsb.info/ таму ќе најдат се што им треба. Иначе на форумов најдов Македонец, мислев само ја сум од Македонија :вонзем:
Иии ...ја мислев коа ќе го отворам форумов од линкот,дека ќе затекнам "last post -november 2009-" ...брао брао....многу посетен форумот.(y)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Овој трик шо го постираше односно првовово видео, тој трик го знам со ескрима, а со пенкало, не многу ми е мало ...а и ми треба 1 кутија пенкала за да научам 1 трик сите ќе ги искршам :D
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
Иии ...ја мислев коа ќе го отворам форумов од линкот,дека ќе затекнам "last post -november 2009-" ...брао брао....многу посетен форумот.(y)
Прејак е форумот, сепак е универзален, ама има и други JEB кој што е јапонски и FPSB кој што е француски, и овие се многу јаки, французите се најдобри :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.376
Поени од реакции
9.006
Јас ова ако го научам на тестовите ништо нема да напишам, ќе го вртам пенкалото само. :D
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.047
Поени од реакции
13.355
немам слушнато за ваков спорт досега, ќе оди ЧДА темава
 
На врв Bottom