Триглицериди

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја па мислев од стрес ти е :)


Јетрата не ти е баш ок, додади ѓумбир, куркума рузмарин, како и каранфилче секојдневно, 2x по 1г од сите со оброци
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Eve gi rezultatite od denes na 4 oktomvri mi bea 9 Sega se 0.99 na 15 noemvri
Piev triglid 30 table to
Drasticna primeni na ishrana
Zelen can
Cveklo I morkov salata so ocet
Meso minimum
Spanak
I poveke riba tuna sardina
Jadev I pizza nekolku pati I kafana bev so kolegi ali namaleni epten duri I ne ocekuvav tolku
+pesacenje vozenje velosiped I trcanje
Namaliv I 10 kg
Прегледај го приврзокот 313525
...требаше да додадеш освен ваков шок на телото во исхрана си пиел и лек fenofibrat, што мислиш, која би била долна граница, ама за мажи за триглицериди, хемоглобин, хематокрит?

ice_screenshot_20211115-184824.jpeg
ice_screenshot_20211115-184934.jpeg
...пред

ice_screenshot_20211115-185652.jpeg
...потоа,

... во ред е да се направи една дисциплина на исхрана, постепено, па малку повеќе физичка активност, па повторно лабораториска анализа, па ако пак се појават покачени вредности да се помогне со лек како што е fenofibrat, па ако пак се незадоволнителни вредности по извесен период тогаш се иде со построги диети во исхрана, поизразена физичка активност и со лекот, во рок од три до шест месеци!
...вака ти му даваш шок на телото за месец дена вака драстичен пад ќе поремтиш други параметри што за овој временски период на пандемија не се баш пожелни да така нагло влијае на имунитетот, мислиш дека нормално е да се ослабне 10 кг за месец дена?
... инаку АСТ ти е благо покачен највероватно од прекумерно вежбање!
 
Последно уредено:

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.826
Fala bijons I jas mislev deka toa mi e pokaceno od vezbanje
I od koga pocnav so ishranata I triglid nemav kaceno temperatura 8 godini a od koga smeniv naglo I ishrana I se nastinav najverojstno mislev deka e korona Ali negativen test ispadna temperatura 39 2 dena omalaksanost I nemanje apetit samo so vitamin c I sirup od zhalfija I mi pomina bez antibiotici
Inaku so 10 kg pomalce kade kade se osekam bolje
Valda ke se oporavat so tel na vreme drugite parametri
Inaku prezadovolen sum sto gi simnav od 9 na 0.99 za 40 dena
 

Kajgana Shop

На врв Bottom