Третман на алергија од прашина и полен

Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581

Алегриите,
Астмата,
Бронхиални пречки,
= Минато
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Абе да не излезе дека јадам :гомце: без врска, ама ова лето климата нон-стоп ја користев на функција вентрилатор со вклучена јонизација и почувствував значително намалување во моите алергиски реакции на поленот... Може и држи вода овој уред...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Ајде подобјасни, што е, како е, од каде е, колку е, принцип на работа итн. Имам проблеми со алергиски срања.
Ова е прочистувач и стелизиратор на воздух, со вграден јонизатор. Го чисти и стелиризира воздухот од вируси и бактерии, но и од чад од цигари и храна. На Цептер е, провери на страната ќе видиш поубаво. http://www.zepter.com/MainMenu/Products/HomeCare/Therapy-Air/TherapyAirIon.aspx
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Ова е прочистувач и стелизиратор на воздух, со вграден јонизатор. Го чисти и стелиризира воздухот од вируси и бактерии, но и од чад од цигари и храна. На Цептер е, провери на страната ќе видиш поубаво. http://www.zepter.com/MainMenu/Products/HomeCare/Therapy-Air/TherapyAirIon.aspx
Колку време го практикуваш и зошто си толку сигурен во резултатите, што проблеми имаш ти? Се информирам, да не ме сфатиш погрешно.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Колку време го практикуваш и зошто си толку сигурен во резултатите, што проблеми имаш ти? Се информирам, да не ме сфатиш погрешно.
Го користам дека сакам чист воздух. Немам некои поголеми проблеми. Инаку знам еден куп луѓе кои го користат како лек против алергии.
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Луѓе, алергичен сум на полен од пред 5 години, но оваа година ме фати најрано. Почна по малку уште од 16ти февруари (бев на Шапка викендот за Валентајн), а веќе во саботата на 21ви (бидејќи тој ден бев на Водно) се утепав од кивање дома цела вечер. Од наредниот ден почнав да пијам Лоратадин и се смирувам колку толку.

Знам дека и лани ме фати доста рано, негде крај на февруари беше. Некој друг ко мене, што го фаќа многу рано?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
248
Поени од реакции
267
Луѓе, алергичен сум на полен од пред 5 години, но оваа година ме фати најрано. Почна по малку уште од 16ти февруари (бев на Шапка викендот за Валентајн), а веќе во саботата на 21ви (бидејќи тој ден бев на Водно) се утепав од кивање дома цела вечер. Од наредниот ден почнав да пијам Лоратадин и се смирувам колку толку.

Знам дека и лани ме фати доста рано, негде крај на февруари беше. Некој друг ко мене, што го фаќа многу рано?
Прошла сабота у парк со малата, неделата се убив од кивање очите ме печеа и све остало. Лоратадин лапнав да се среди.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Za alergija e spas samo kompletot Lesen pocetok, cetiri proizvodi se pijat po sema i za 3 meseci si kako nov. I jas i sinot si go resivme problemot pred 3 godini i poveke ne zavisime nitu od lekovi, nitu od doktori http://www.aquasource.net/DisplayProduct.aspx?cid=7&pid=14
...сакаш да кажеш дека овој програм како што читам е за полесно прочистување на организмот од токсини и отпадни материи, а сите производи се состојат од дигестивни ензими и ,,добри бактерии,, како Lactobacillus Acidophilus и ти тврдиш дека делува против алергија? :cautious:
ај вака, што со спрегата антиген - антитела во пределот на носот и дишните патишта каде има таму промени на слузокожата што не тера да киваме, да ни тече носот, солзи на очите, е сега како тоа овие стомачни (дигестивни) ензими ќе делуваат горе кога тие се доле во цревата и дебело црево? :( ...
ензимите и добрите бактери делуваат на поинаковв начин и се има бенифит од нив, но не може на таков начин да се острани алергијата :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom