Тренирате ли фудбал во некој од македонските тимови?

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Јас тренирам во Фк Фалага (ДемирХисар) веќе 4 год. 93 год. сум и се натправаруваме во пионерска лига бевме на меѓународен турнир во Албанија и освоивме 5 место од 10 екипи :) еве и страница имаат напраено една колку за информации www.fc-falanga.piczo.com .
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
кој е за у локомотива без разлика на годините во понеделник може да иде и да се распраша подетално околу тренинзите и се друго

позз
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Јас тренирам во ФК Кожуф и сум во пионерска категорија а за да се пофалам иам освоено доста награди со овој состав кој сме.. пред 1 вечер го освоивме Тихо Миравци турнирот а и во Франција земавме второ место на интернационален турнир....
ај кажи колку изгубивте во Србија на турнирот од нас Фк Беласица за 3 место? или срам ти е ?


инаку за мене
Фк Беласица Струмица.
Веке 9 години.моментално сум во младинци.
3 место србија,пионери и кадети шампиони во б-лига и тн.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Trenirav najprvin vo vardar pa
vo Rabotnicki pa me prefrlija vo Lokomotiva
pa Makedonija.gp i tolku bese od treningot
sea za sea igram 3 liga ali samo za rekreacija
posto 3 liga e katastrofa
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Trenirav najprvin vo vardar pa
vo Rabotnicki pa me prefrlija vo Lokomotiva
pa Makedonija.gp i tolku bese od treningot
sea za sea igram 3 liga ali samo za rekreacija
posto 3 liga e katastrofa

Se slagam so tebe , treta liga e katastrofa da pojde i Mancestar United vo nekoe selo nema sansi da tepa . Vcera igravme so Korabi od Debar i mozam da kazam deka samo tamu moze da se igra fudbal vo cela 3 liga
 

DARK3R

Македонец
Член од
14 јули 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Веке кажав но пак ке кажам бидејки сакам да надополнам нешто.Ја моментално тренирам у ФК Кожуф (Гевгелија) и сум прв голман во пионерскиот состав,но сега мислам да идам да учам у скопје па би сакал да идам у Македонија Ѓ.П па ако некој тренира таму би го замолил да ми пише ПП да прашам за условите и такви ствари...
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Тренирав за Беласица 5 години па ме фати некоја мрза така да се откажав но се покајав 100 пати но тоа е тоа јебига :toe:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
И јас тренирав во Охрид,бев едно време во пионерите и се пензионирав од фудбалот исто во пионерите :pos2:. Скршив нога и никој со очи не ме ни погледна. Тоа ти е Македонскиот фудбал, 80% од екипите без стручен штаб и докторски екипи,играчите сами си купуваат опрема и сами плаќаат превоз.Туку помладите уште шо тренирате гледајте фаќајте магла од овде ако сакате кариера и да заработате од фудбалот :wink:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom