Тренинг кошарка за +20 годишни

Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Со другар сакаме да тренираме кошарка чисто рекреативно, имаме тренирано заедно како помали во мзт заедно ама пред некој 7-8 год додека уште бевме средно. Барав по интернет пак МЗТ ама не наоѓам лига за нашата возраст? Не ми е желбата да играм профи туку да тренирам и можеби некоја утакмица ако искочи чат-пат.
Има ли воопшто клубови каде би можеле да тренираме со нашата возраст?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.711
Со другар сакаме да тренираме кошарка чисто рекреативно, имаме тренирано заедно како помали во мзт заедно ама пред некој 7-8 год додека уште бевме средно. Барав по интернет пак МЗТ ама не наоѓам лига за нашата возраст? Не ми е желбата да играм профи туку да тренирам и можеби некоја утакмица ако искочи чат-пат.
Има ли воопшто клубови каде би можеле да тренираме со нашата возраст?

Имаш трета А и Б лига, види кои клубови се од Скопје, доколку си од Скопје, или од твојот град, исконтактирај ги и прашај дали можете да играте. Верувам дека повеќето ќе прифатат, освен овие кои имаат пријавено младински екипи како Феникс, Вардар, Струмица, Гостивар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom