Тренинг во домашни услови!

Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
ME INTERESIRA DALI USTE SE PRAKTIKUVA ONA TRENIRANJE DOMA SO TEGCINJA SKLEKOVI STOMACNI !!! MENE LICNO IAKO IMAM POVKE REKVIZITI NEZNAM KAKO PRAVILNO DA GI RASPREDELAM VEZBITE PA AKO NEKOJ OD VAS MOZE DA POMOGNE FALA !!!
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
кажи ми шо тегови имаш..и имаш ли справи и ке ти помогнам :)
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
не ти треба ништо.. ако сакаш да вежбаш прави склекови ама многу преку цел ден. Јас правам секој втор ден и одамна така навика ми стана резултати ке имаш големи верувај само праи многу.. Глеј на пример во рок од 30 минути да направиш 200 склека со одмор меѓу серии
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
првен напрај една серија склекови дур не можеш веќе да се креваш ,па одмори една минута па легни и прај стомачни и дур ги праиш стомачните земи си еден тег од 4 кила и држи го во раце и пумпај дур неможеш да се кренеш и после одмори минута до две и пак уште една серија склекови дур не можерш повекје да се креваш па пак одмор од минута и после легни на страна и кревај нозете првен на лева страна после на десна страна па пак одмор од една минута и напрај грбни и доста ти е :)
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Здраво! Има една програма за вежбање во домашни услови се вика „P90x„ јас ја имам пробано и имам добиено резултати ,но треба многу да се внимава на одмор и на исхрана односно да се зимааат додатоци како на пр.протеини ,креатини итн.
Програмата е на CD ја пушташ и вежбаш по него ,човекот се вика Тони Хортон кој ја има измислено оваа програма .Јас ја имам на цд ако сакаш или било кој да сака да вежба во домашни услови можам да му ја дадам
Еве линк па погледнете
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
arow, можеш да ја изрежаш и да ја пратиш по пошта да кажеме, ке ти пратам јас пари колку чини ?? И сакав да прашам, шо е поарно? да се иде у теретана или еден Totaly Gym 1000 ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
arow, можеш да ја изрежаш и да ја пратиш по пошта да кажеме, ке ти пратам јас пари колку чини ?? И сакав да прашам, шо е поарно? да се иде у теретана или еден Totaly Gym 1000 ?
тотал џим = неколку мускулни група
теретана = сите
иако е голема предност шо си дома - не се рамни со теретана
(осим ако немаш домашна теретана :D)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Пробај вака доста ефикасна вежба за гради, направи првин 20 склекови потоа земи си тегчиња од 4 кг. легни на грб, свиткај ги само колената но стапалата да ти се на под, крени ги рацете со теговите горе да ти се точно над гради и полека отворај ги рацете се додека не го чепниш малце подот и врати се во почетната позиција вакви направи 10 - 15 колку сакаш одмори 30 секудни или пак 1 минута направи 4 серии доста се :toe:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Поздрав, јас ги знам скоро сите вежби за во домашни услови бидејќи вежбам само дома.

Гради и трицепс - се знае, склекови. Со зближени раце, со раширени раце, со подигнати нозе, со една рака, на тупаници, на прсти, со отскоктување итн. Може да додадете и тежина на грбот.

Грб и бицепс - Pull ups и chin ups. Потребно е вратило, доколку немате можност да зашвајсувате некаде шипка, јас ви го препорачувам ова. Го имам веќе некое време и одлично е. Исто така можете на нозете да врзете тег или камења :D

Рамо - доволно е едно тегче за сите вежби за рамо - предно, средно и задно. А доколку знаете стој на раце, тогаш тоа е најдобрата вежба, застанете на раце и правете склекови, подобра вежба за рамо нема.

Нозе - За нозе чучњеви, со две и со една нога, подигање на прсти, ова, трчање, скокање, трчање по скали, буквално милион вежби, се разбира и овде може тежина да додавате.

Стомачни - просто, стомачни, или висете за вратилото и подигајте ги нозете, ако имате и онакво тркалце ab wheel тоа е супер.

Има и многу други вежби, но овие се основните :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Вежбиве што ги прави типчево за по дома ти се топ,побарај си и некој слични вакви,еве и другите ти дадоа совети па пробај примени ги ;)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
26
Поздрав, јас ги знам скоро сите вежби за во домашни услови бидејќи вежбам само дома.

Гради и трицепс - се знае, склекови. Со зближени раце, со раширени раце, со подигнати нозе, со една рака, на тупаници, на прсти, со отскоктување итн. Може да додадете и тежина на грбот.

Грб и бицепс - Pull ups и chin ups. Потребно е вратило, доколку немате можност да зашвајсувате некаде шипка, јас ви го препорачувам ова. Го имам веќе некое време и одлично е. Исто така можете на нозете да врзете тег или камења :D

Рамо - доволно е едно тегче за сите вежби за рамо - предно, средно и задно. А доколку знаете стој на раце, тогаш тоа е најдобрата вежба, застанете на раце и правете склекови, подобра вежба за рамо нема.

Нозе - За нозе чучњеви, со две и со една нога, подигање на прсти, ова, трчање, скокање, трчање по скали, буквално милион вежби, се разбира и овде може тежина да додавате.

Стомачни - просто, стомачни, или висете за вратилото и подигајте ги нозете, ако имате и онакво тркалце ab wheel тоа е супер.

Има и многу други вежби, но овие се основните :)
drugarce me interesira dali sipkata ke izdrzi na vrata da ne mi ja iskorne ,imam od old school ramki za vrata celi se drveni zabetonirani se i mislam deke se jaki pisi mislenje sakam da go zemAM PROIZVODOV
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
drugarce me interesira dali sipkata ke izdrzi na vrata da ne mi ja iskorne ,imam od old school ramki za vrata celi se drveni zabetonirani se i mislam deke se jaki pisi mislenje sakam da go zemAM PROIZVODOV
Шипката работи на принцип на притисок, така да не ствара отпор на рамката, значи ти не се бесиш на вратата, туку притиска од двете страни и нема опасност од оштетување на вратата. Само вратата треба да ти биде широка 60-80cm и треба да има соодветна дебелина, мене на една врата не ми фаќаше зашто ѕидот ми е премногу дебел. Ама кога ќе го нарачаш имаш фора од 7 дена да го вратиш, така да и да не ти фаќа можеш да ја вратиш нема што да изгубиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom