Тренинг: Убави песни без видео запис - неофицијален спот

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
Oва е со уклучен IS?
Да, да, без IS далеку повеќе тресење се забележува со гола рака...
ете јас се шријавувам на една култна македонска песна ‘‘високи штикли и црни чорапи‘‘ од конкорд, чинење на спотот неколку пара хулахопки и штикли, но фали само уште девојки со убави нозе :)
Ќе спонзорираат Сара Фешн тоа, а за девојки не е проблем... Фацките ќе им се гледаат или само нозете?
Има форумџики со добри нозе, без гајле. Да заклучиме дека ќе снимаме за оваа песна и да почнеме со подготовки? :)
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
915
Поени од реакции
35
Да, да, без IS далеку повеќе тресење се забележува со гола рака...
Ќе спонзорираат Сара Фешн тоа, а за девојки не е проблем... Фацките ќе им се гледаат или само нозете?
Има форумџики со добри нозе, без гајле. Да заклучиме дека ќе снимаме за оваа песна и да почнеме со подготовки? :)
нема да им се гледат фацките, само нозе. Утре се добива писмено сценарио ( не профи ама од прилика што ке се снима )
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
915
Поени од реакции
35
значи вака:
Се снима во повеќе локации, затворена, парк, велосипедска стаза покрај кеј, центар на рекорд, пред влада или собрание ( зависи каде стојат барикадите ), плоштад, скали од влез, скали од кеј.
Потребни реквизити: неколку пара хулахопки и женски чорапи ( со шеф позади ) и високи потпетици.
Учесници: Една или три девојки со убави нозе кои само нозете ќе се снимаат во движење или статична положба
Кадри
- Првиот кадар е во затворена просторија како девојка облекува женски чорапи, втор кадар девојката ги облекла чорапите и во станата положба ги закопчува чорапите и иде накај камерата, тред кадар камера од жабја перспектива снима во движење одот на девојката... ( почнува песната ), понатаму кадритер се снимаат во парк на трева на паднати лисја, на трим стазата ( по испрекинатата линијата )..... и да не должам си тече така спотот, на крај од песната девојката ги кине со ноктите чорапите ( тоа е последниот кадар )
Значи ако ако се најдат доброволци да волонтираат, сара фешн спонзор да ни биде јас се нафаќам да го снимам и да го монтирам :)))
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
значи вака:
Се снима во повеќе локации, затворена, парк, велосипедска стаза покрај кеј, центар на рекорд, пред влада или собрание ( зависи каде стојат барикадите ), плоштад, скали од влез, скали од кеј.
Потребни реквизити: неколку пара хулахопки и женски чорапи ( со шеф позади ) и високи потпетици.
Учесници: Една или три девојки со убави нозе кои само нозете ќе се снимаат во движење или статична положба
Кадри
- Првиот кадар е во затворена просторија како девојка облекува женски чорапи, втор кадар девојката ги облекла чорапите и во станата положба ги закопчува чорапите и иде накај камерата, тред кадар камера од жабја перспектива снима во движење одот на девојката... ( почнува песната ), понатаму кадритер се снимаат во парк на трева на паднати лисја, на трим стазата ( по испрекинатата линијата )..... и да не должам си тече така спотот, на крај од песната девојката ги кине со ноктите чорапите ( тоа е последниот кадар )
Значи ако ако се најдат доброволци да волонтираат, сара фешн спонзор да ни биде јас се нафаќам да го снимам и да го монтирам :)))
Јас Монтирам и ставам бои! ако може...
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
у хд, верувај ми ке ти рикне пц-то, освен ако не ти е и7 3930к или имаш некој графички акцелератот
Intel Core Duo 2 E4500 2.2GHz
2GB RAM
nVidia 8600GTSX
Не да рикне има да се обеси на казанчето :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.729
Поени од реакции
15.244
у хд, верувај ми ке ти рикне пц-то, освен ако не ти е и7 3930к или имаш некој графички акцелератот
околу монтирање и некои ефекти можам и јас нешто да помогнам и имам i7 и графичка потребна за тоа :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.729
Поени од реакции
15.244
ајде бе од кога чекам ќе има нешто ? :D
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
Уште сме во потрага по нозе :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
nako, како иде со пронаоѓањето на долги нозе? Ако не ние да облечеме хулахопки, а? :pos:

Шала на страна, најдовме едно девојче. Треба вкупно 3 рече? :)
Паркот моментално е во идеална состојба, има доста паднати лисја, есенска идила... :)

Ова форумџикиве многу срамежливи бе...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.729
Поени од реакции
15.244
штета што мора во Скопје да се снима..
имам јас другарки кои мислам дека не би правеле проблем за ова :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.903
Мал тест на новиот 50mm 1.8, снимено на работа, со гола рака (без стабилизација) без посебна идеја и без никакво едитирање (освен транзиции)... :)
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
915
Поени од реакции
35
nako, како иде со пронаоѓањето на долги нозе? Ако не ние да облечеме хулахопки, а? :pos:

Шала на страна, најдовме едно девојче. Треба вкупно 3 рече? :)
Паркот моментално е во идеална состојба, има доста паднати лисја, есенска идила... :)

Ова форумџикиве многу срамежливи бе...
Е срамежливи или моите сценарија се луди, како ли да е, викендот ми се чини дека е идеално за в парк и велосипедската патека, па после може да се преместиме в центар.
Може и една... ама идеата ми беше различни потпетици различни чорапи ( ги планирав три во сценариото ), но... може и една само треба да облекува различни чорапчиња :)
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 00:53 ---
Мал тест на новиот 50mm 1.8, снимено на работа, со гола рака (без стабилизација) без посебна идеја и без никакво едитирање (освен транзиции)... :)
Во АЕ ( 5.5 па нагоре ) имаш една опција за стабилизација на сликата, добар е особено кога ја движиш камерата, јас го комбинирам со стабилизацијата на објективот плус му додавам ефект на стабилизација, дава одлична флај камера со смоут движења
 
На врв Bottom