Тренинг: Убави песни без видео запис - неофицијален спот

Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
По мое еве ви идеална песна за спотче, таман и есен е :)
Ви треба паркче, или во некое село, еден пар(машко и женско) и плус две дечиња (машко и женско), и то е :)
Приказнава би се одвивала, паралелни кадри „некогаш-сега“, значи истите кадри само по два пати снимани, еднаш дечињата кај што си играат, и еднаш како големи.
Пример, можи кадар, кај што детенцево го бакнува срамежливо на обравчето девојченцето, па после истиот кадар, кај што се бакнуваат двајцата (само не француски бакнеж, туку обичен, кај што се држат за раце).... кај што си играат околу дрва, кај што се бркаат....
И на крај, можи два начини.....двајца баба и дедо кај што поминуваат фатени за рака, и покажуваат на кај местото...
Или....кадар од машкото кај што испаѓа дека се сеќава кога бил дете, а фантазира за во моментов...
М? Шо мислите? :)
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
може и така нешто ама дали ќе сакаат да волонтираат..
е дали... најди ми маил или телефон па ќе видиме, впатем можеш од министерство да обезбедиш дозвола?
--- надополнето: 24 октомври 2012 во 23:52 ---
По мое еве ви идеална песна за спотче, таман и есен е :)
Ви треба паркче, или во некое село, еден пар(машко и женско) и плус две дечиња (машко и женско), и то е :)
Приказнава би се одвивала, паралелни кадри „некогаш-сега“, значи истите кадри само по два пати снимани, еднаш дечињата кај што си играат, и еднаш како големи.
Пример, можи кадар, кај што детенцево го бакнува срамежливо на обравчето девојченцето, па после истиот кадар, кај што се бакнуваат двајцата (само не француски бакнеж, туку обичен, кај што се држат за раце).... кај што си играат околу дрва, кај што се бркаат....
И на крај, можи два начини.....двајца баба и дедо кај што поминуваат фатени за рака, и покажуваат на кај местото...
Или....кадар од машкото кај што испаѓа дека се сеќава кога бил дете, а фантазира за во моментов...
М? Шо мислите? :)
ок сценарио но треба пар мали деца, пар средношколци, пар возрасни и дедо и баба... да со буџет од 1500 еу ќе го снимам ( гратис монтажата е ) ама вака...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
е дали... најди ми маил или телефон па ќе видиме, впатем можеш од министерство да обезбедиш дозвола?
не батка се шалам не сум толку моќен ама мислам дека би можеле да пробаме ништо не не кошта :)
а од што да најдам меил или телефон не разбрав добро ?
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
а од што да најдам меил или телефон не разбрав добро ?
од групата која врти огнови што беа на баскерфест ми се чини дека се членови на форумот ( ми се чини :) )
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
од групата која врти огнови што беа на баскерфест ми се чини дека се членови на форумот ( ми се чини :) )
прв пат слушам ама мислам дека не ни се толку потребни
ќе разгледам да видам дали можам да им фатам некоја трага :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Некој веќе снимил спот за Милице од Foltin :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе ништо не направивте а? Ај да ја актуелизираме темава пак.

Ако имате опрема, ви се ставам на располагање да го спакувам материјалот профи во Final Cut.

Ако ви треба опрема (камера, објективи, слајдер, профи статив со ликвидна глава...) тука сум.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Е ајде де, бар за песната да се согласевме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom