Тренинг: Убави песни без видео запис - неофицијален спот

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
33.733
Поени од реакции
26.469
Форумџии, ми дојде една интересна идеја...

Не знам за вас, ама мене ми иде на нерви кога ќе налетам на убава песна без видео спот, додека фаци како „Гулабица“ и Драганче од Лескоец исфрлаат по 10 видео записи годишно. Дали сакате да избереме одредена (македонска или странска) песна која нема видео запис и да тренираме малку снимање видео, пост-продукција и зошто да не - актерство? Знам дека на форумов има доста Кајганџии со актерско искуство (добро, повеќето како статисти), но исто така знам дека има луѓе со долго искуство во фотографијата и филмографијата, па ако немате попаметна работа и сакате малку да се забавуваме, бујрум, пријавете се тука.

- Давајте предлози за интересни траки кои би сакале да добијат видео издание;
- Кажете со каква опрема располагате и би дале свој придонес во проектот;
- Ако сте заинтересирани за актерските улоги, фино би било да закачите фотографија за режисерот (или режисерите - кои дополнително ќе се утврдат) да знае во кој дел од проектот би можел да смета на вас;
- Имате искуство со пост-продукција? After Effects или Final Cut гуру?
- Се останато (идеи, предлози, сценарија, интересни локации за снимање и тн.);

И? Како ви се чини? :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.195
Поени од реакции
1.530
Па оваа песна кога не и се направи спот незнам што да кажам :D
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.862
Форумџии, ми дојде една интересна идеја...

Не знам за вас, ама мене ми иде на нерви кога ќе налетам на убава песна без видео спот, додека фаци како „Гулабица“ и Драганче од Лескоец исфрлаат по 10 видео записи годишно. Дали сакате да избереме одредена (македонска или странска) песна која нема видео запис и да тренираме малку снимање видео, пост-продукција и зошто да не - актерство? Знам дека на форумов има доста Кајганџии со актерско искуство (добро, повеќето како статисти), но исто така знам дека има луѓе со долго искуство во фотографијата и филмографијата, па ако немате попаметна работа и сакате малку да се забавуваме, бујрум, пријавете се тука.

- Давајте предлози за интересни траки кои би сакале да добијат видео издание;
- Кажете со каква опрема располагате и би дале свој придонес во проектот;
- Ако сте заинтересирани за актерските улоги, фино би било да закачите фотографија за режисерот (или режисерите - кои дополнително ќе се утврдат) да знае во кој дел од проектот би можел да смета на вас;
- Имате искуство со пост-продукција? After Effects или Final Cut гуру?
- Се останато (идеи, предлози, сценарија, интересни локации за снимање и тн.);

И? Како ви се чини? :)
Што ти бидна бе кисел ? Аман бе човек. Чекај мора само забавни или ?
Еве оваја и статисти ке има колку сакаш ке ја направиме како македонски народни приказни ( не како во новогодишна програма на МТВ од 96 ) :)
Љандра Кирјана да биде :icon_lol: За другите лесно ке се договориме Кирајџија доброволно се пријавувам да бидам :sneaky: саладин ке го личи да биде Стојан, во бечви и џамаданче со појас волнен 1,5 пати опашан.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.238
Поени од реакции
16.284
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
Кога сме веќе кај рап или социјални теми, песниве се вистина од времето кога биле напишани до ден денес...за жал
Од Страјк
Од постарите или златни 80/90-ти :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
(y)Acid
Ako se ostvari ovaa idea i mnogu normalno trebaat "akteri" za vo spot pisete nemoj da se sramite :cool:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
4.862
leandra
Кажи ти се бендисува Фстанов за во спот кореографија или да барам друг ?

Туку се си мислев со Saladin нешто вака да ве стокмиме

Снимање во Ратево автентичен амбиент,
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
479
Ако затреба глумец, тука сум :DDD ...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.422
Поени од реакции
5.439
Кога сме кај рап, ако има спот за тракава, тогаш мислам дека ке биде забранет и на јутуб. Морници


После оваа би било добра

Оваа би била добра за глумење:pos:


И оваа
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.568
Поени од реакции
15.594
Ја encoding може да правам :D
 
На врв Bottom