Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.187
Поени од реакции
19.266

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Многу ме нервираат глупостине за Лиде Лиде, навистина не знам што е тука интересно или вредно па пишува за неа.

На Лиде Лиде и дојде преку глава: Венко, ако продужиш да ме игнорираш, ќе си најдам некој од ВМРО
Пред некој ден случајно наидов на нејзин поткаст. Имаше емисија со оној дечкото што држи картони наоколу и имитира некои батиња со далеку поголема харизма од него. Туѓ срам ме јадеше, крајно неписмено и неинтересно интервју.
 
M

Macedon1um

Гостин
Пред некој ден случајно наидов на нејзин поткаст. Имаше емисија со оној дечкото што држи картони наоколу и имитира некои батиња со далеку поголема харизма од него. Туѓ срам ме јадеше, крајно неписмено и неинтересно интервју.
Многу креативен тој Бомбакис со картоните, сите фори од твитер што му се превземени
 
Член од
23 септември 2018
Мислења
34
Поени од реакции
37
Многу креативен тој Бомбакис со картоните, сите фори од твитер што му се превземени
1-1 Копија на dude with sign на инстаграм, ништо поразлично/уникатно само cringe
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Бомбакис ми е колега од една фирма од порано и многу го сакам и почитувам, ама пак емисијата беше пролив. После тоа видов дека ја викнала на емисија и Фросина Фро... Мајкооо... Многу лошо!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Што му е примарно на тој Бомбакис, Youtube? Се согласувам погоре, харизма 0 ич не го бива некако.
Него, не можам да најдам ни со Лиде Лиде ни со Фросина Фро.
Линкови?
1605599891816.png

Чекајте сеа, Лиде Лиде е водител или што се дешава? Овој канал чив е? Збунки.
1605599992040.png

Музика,монтажа и шпица Александар Ристовски-Принц

omg Принц what have you gotten yourself into??
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.969
Многу ме нервираат глупостине за Лиде Лиде, навистина не знам што е тука интересно или вредно па пишува за неа.

На Лиде Лиде и дојде преку глава: Венко, ако продужиш да ме игнорираш, ќе си најдам некој од ВМРО

Престанав да читам после Лиде е симпатичен лик.
Автоматски споено мислење:

Многу ме нервираат глупостине за Лиде Лиде, навистина не знам што е тука интересно или вредно па пишува за неа.

На Лиде Лиде и дојде преку глава: Венко, ако продужиш да ме игнорираш, ќе си најдам некој од ВМРО

Престанав да читам после Лиде е симпатичен лик.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Што му е примарно на тој Бомбакис, Youtube? Се согласувам погоре, харизма 0 ич не го бива некако.
Него, не можам да најдам ни со Лиде Лиде ни со Фросина Фро.
Линкови?
Прегледај го приврзокот 274987

Чекајте сеа, Лиде Лиде е водител или што се дешава? Овој канал чив е? Збунки.
Прегледај го приврзокот 274988

Музика,монтажа и шпица Александар Ристовски-Принц

omg Принц what have you gotten yourself into??

Аи аи аи, ужасно. На иста бранова должина се изгледа двеве, тегнење на зборови и неартикулиран тек на мисли, анксиозност ме фати од видеово.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624

Аи аи аи, ужасно. На иста бранова должина се изгледа двеве, тегнење на зборови и неартикулиран тек на мисли, анксиозност ме фати од видеово.
Страшно е, јас не можев да изгледам повеќе од една минута.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.321
Поени од реакции
3.171
Nobody:

Fyromian clickbait:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
ice_screenshot_20201122-210347.jpg

...ова во контекс дека не треба да се земе здраво за готово што се чита на Нет посебно вака кога има споделување на статуси околу здравјето и медицински совети,
и неправилното пишување посебно што се работи за македонска енциклопедија Википедија иако е „слободна енциклопедија“ можни се несакани ситуации на погрешно учење од страна на средношколци и студенти кога побаруваат информации,
како прво ....„деминирализација“ не постои како збор туку може да биде од минерал- минерализација - деминерализација,

како второ ...погрешно е толкувањето дека Витамин Д врши одземање на минералите од коските (деминерализација) туку напротив Витамин Д ги внесува минералите во коска посебно при случаеви кога ги нема во коските како што се болестите рахитис или кога доаѓа деминерализација на коските при недостиг на Витамин Д т.е. при остеопороза ,

ice_screenshot_20201122-205113.jpg

... и понатака прогресивно се пренесува погрешната информација преку портали по социјални мрежи без некој да примети и поправи, барем да се прочита пишаниот статус за кој можеби се зема плата!

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom