Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.569
Поени од реакции
17.968
https://pogled.mk/vchera-ja-gledav-zhena-mi-dodeka-spieshe-prdeshe-tselata-vlaknesta-i-zapushtena-kako-da-sum-se-ozhenil-so-mazh/

Вчера ја гледав жена ми додека спиеше. Прдеше, целата влакнеста и запуштена, како да сум се оженил со маж


Вчера ја гледав жена ми додека спиеше. Прдеше, целата влакнеста и запуштена, како да сум се оженил со маж


Одамна сум оженет со иста жена. Веќе 25 години го делиме брачниот кревет и имаме две прекрасни деца. Живееме во трособен стан, таа е невработена, па јас се снаоѓав и со дополнителна работа за да можам да ги школувам децата. Сега фалабогу и тие по нешто подработуваат па финансиски помагаат.
Вчера ја гледав жена ми додека спиеше. Хрчеше, испотена од жешково, со влакна под мишки и на нозе, па дури и се испрде. Станав и отворив прозор. После долго време не можев повторно да заспијам, па така ненаспан заминав на работа. Така гледајќи ја си помислив исплашено, ко до мене да лежеше маж а не жена. Па каде исчена оној мал меден и миризлив ангел? Се чувствувам излажано….
Кога започна таа вака да се запушта? Уште после првата бременост! Со втората веќе беше деформирана. Се однесуваше како принцеза и цело време лежеше, не мрдаше со мал прст. Затоа тешко ги носеше бременостите и тешко се породи зошто беше многу улежана. И докторите истото и го велеа.

Нема многу работа по дома, а единствено тоа и е работа – грижа за децата и грижа за домот. А за чистење речиси секој викенд јас и помагам за сите потешки и покрупни работи. Никогаш не сум ја оставил сама да работи. Па дури за викендите ако не сум на работа јас им готвам.
Отсекогаш сакав хармоничен брак без поголеми трзавици. Јас сум веќе маж во 50-тите години и никогаш не се запуштив. На работа се среќавам со секакви луѓе и жени. А има жени на кои им се допаѓам и тоа отворено ми го кажуваат. Па дури сум имал и непристојни ситуации во кои се обиделе да ми седнат во скут и да бидат интимни со мене.
Досега не сум ја изневерил жена ми. Но вака гледајќи ја, понекогаш се прашувам дали грешев? Јас се жртвував за ова семејство, таа барем можеше да се одржува колку што може, а не да се запушти до степен да се срамам од неа.
Да, се срамам од неа кога одиме по свадби и слави. А само кога ќе ми текне како изгледаше кога се земавме.
Понекогаш го земам албумот со слики од свадбата само за да ја потсетам, но таа ми одмавнува со раката и се смее на тоа. Вели, тогаш била коска и кожа, дека инвестирала во себе и дека нема намера да слабее.
Толку, немам што повеќе да кажам. Така ми тежеше на душава, па сакав да ви се изјадам. Не дека утре ќе заминам да ја изневерам, штом досега не сум ја изневерил, сигурно нема ни во иднина, но ми е мака на душата. Ете…
И.П.

:pos: не знам дали е за тука текстов али го исплукав цел монитор со кафе
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Тежок клик-бејт е насловот и не ја одразува вистината.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.664
Поени од реакции
12.060
Тежок клик-бејт е насловот и не ја одразува вистината.
и мкд е дел од кланот, само прикриено, завиткано ги дава информациите. Како велат, п. под кошула.
Ма повеќето се ...еве од сдк оној го најдов у одбор на една невладина, оној анал-итичарот со брадиче од една јака невладина што дава графикони пред избори, неговиот претходник исто анал-итичар...едночудо се вакви од којзнае какви фондови како овие овде спомнати во текстот.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Очекувам овој тренд да се запази и кога травеститон 13ка (у шупак) ќе напушти Шутка, а каква спрдачина од држава сме, ќе напушти многу брзо...и ќе има вакви "емотивни исповеди", за тоа како тешко му било у затвор шо немал кој да му ја пудри п***ата....

Само едно ќе кажам...не е битно која, каква држава била, порано, ако имаше некој фукара у фамилија, прво самата фамилија од него се откажуваше и се срамеше до коска. Им праеше проблем за вработување, за социјален статус...луѓето викаа "кој бе? Брат му на лоповон?". Се знаеше за чест и достоинство....а сега у лов на нешто интересно, "новинарчињава" им пикаат микрофон под нос на вакви суви говна као велија.
Останува прашањето - ќе го жалевме ли да не беше никогаш фатен дека се посеруеше од крадење, дека данок не плаќаше, дека странски грантови и кредити у џеб ги ставаше, дека шверцуваше од Турција разноразни срања со неплатени царини? Сега ќе си се врати у палатата у Нерези што ја украде на планинарите, а беше изградена со пари од странски донации.
И пак...затвори со кетеринг од Мериот нема ни у латино-централноамерички банана држави....к** виделе од мука и тој и боки...ко руски гулаг да сте биле....у мелница за месо треба гамад ко нив.
Screenshot_20191221-145439_Chrome.jpg
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
А да го изнајмил убиецот најмил, можеби немаше да биде така мил...

najmil.JPG

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
А да го изнајмил убиецот најмил, можеби немаше да биде така мил...

Прегледај го приврзокот 226707

A sho od ova e trend i nam ni se kenja?
Mkd za mene e eden od najprofesionalnite sajtovi i nikogas nemale clickbait vest.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па можеле малце со наслово да се потрудат ова вака изгледа copy-paste му заглавило
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Па можеле малце со наслово да се потрудат ова вака изгледа copy-paste му заглавило
Мене ми изгледа како обид за хумор. Дали е смешно, тоа е субјективно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Му ја ебел козата.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Класика кликбејт, Фактор додале и „и тоа“ во насловот, да се знае кој е шампионот во ширење сензационалистички срања. (y)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom