Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.148
Поени од реакции
13.158
titled.jpg

Сарма, говно ретардирано....со шпакла да те собираат штом вака мерак имаш да преведуваш вакви српски гнасотии.

Од регионов добиваме дневно информации за вакви сообраќајки само и исклучиво од Србија, пошо им е наједноставно да ја украдат веста. Секаде гинат луѓе...не се сеќавам дека пренел некоја ваква вест од Грција, Албанија, Бугарија...
Кој му е курац вака да се изразува и напиња, освен за кликови....посинок на латас, гад грбав, пу!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
35.436
Поени од реакции
69.325
Кабула
Кабула
Кабула
:tapp:
Преку кур од ваквиве дебилни грешки кога преведуваат од српски портали.

Пази го K-то кај "екслплозија"

На латиница е пишано :D
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
436
Поени од реакции
1.536
Пази го K-то кај "екслплозија"

На латиница е пишано :D
Да да, и јас тоа приметив деновиве. И не само кај Инфомакс, туку и кај други портали има такви случаи кај што салата ги прават насловите, измешано латиница и кирилица. Не сфаќам што е поентата, некој филтер ли избегнуваат, кој ги знае.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.490
Поени од реакции
31.717
Пази го K-то кај "екслплозија"

На латиница е пишано :D
Не знам кој портал беше ама k им е секогаш латинична. Не знам кој им е k...

Туку ова:

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии), како и нивно линкување НЕ е дозволено без согласност од Редакцијата на ЕКИПА

Ова под секој текст го имаат. А текстот копиран од рандом странски сајт, фотографијата исто не е нивна и никогаш не пишуваат кредит од каде е преземена.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.655
Поени од реакции
1.036
1. Скандалозна изјава и

2. Скандалозна одлука
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.774
Поени од реакции
31.566
Чекај, ОФФ НЕТ го заебаваат Чомовски дека стаил лајк на некоја глупа вест или ја не разбирам нешто у текстов?
Не ми се верува дека со тоа се занимаваат - како Чомовски ставил лајк на некоја глупа вест.
https://off.net.mk/net-roulette/lokalno/kade-e-shto-pravi-chom
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.774
Поени од реакции
31.566
ВО АЛЖИР ДЕМНЕАТ ПРОТЕСТИ, ЗЛАТОТО НА КУП НА АФРИКА ГО ИЗРАДУВАЛ НАРОДОТ
https://off.net.mk/offside/fudbal/vo-alzhir-demneat-protesti-zlatoto-na-kup-na-afrika-go-izraduval-narodotOffNet - се подолу и подолу.

Вршител на дејност е златото, златото израдувало некого (во овој случај народот). Златото е среден род, тоа не израдувал туку израдувало.

Треба повеќе да ги плаќаат тие што пишуваат.
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
15.082
Поени од реакции
7.875
ВО АЛЖИР ДЕМНЕАТ ПРОТЕСТИ, ЗЛАТОТО НА КУП НА АФРИКА ГО ИЗРАДУВАЛ НАРОДОТ
https://off.net.mk/offside/fudbal/vo-alzhir-demneat-protesti-zlatoto-na-kup-na-afrika-go-izraduval-narodotOffNet - се подолу и подолу.

Вршител на дејност е златото, златото израдувало некого (во овој случај народот). Златото е среден род, тоа не израдувал туку израдувало.

Треба повеќе да ги плаќаат тие што пишуваат.
што го палиш колата бе, а? офнет одамна е аут за мене. Нема ништо да понуди освен потсмев кон некои снимени јадници чија животна судбина не била баш мед и млеко или табли напишани со основни јазични грешки.
Башка и демнеат треба да е демнат
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
26.774
Поени од реакции
31.566
По освојувањето на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ се одмора во Хрватска, на островот Корчула со својата сопруга Јелена.По освојувањето на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ сосема заслужено си резевираше одмор во Шпанија. Заедно со сопругата Јелена, синот Стефан и ќеркичката Тара од Лондон отпатуваа за Марбелја каде е планиран двенеделен одмор.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
2.690
Не знам што и е филмот на Снежана Лупевска ама секогаш кога во „Код“ ќе проба да уфрли некоја шега или референца од поп културата испаѓа трапаво.

Во емисијата за исчезнувањето на Пино Секондо пуштија дел од Runaway Train од Soul Asylum. И вика „ова е песна за исчезнатите лица“. Не е. Текстот нема врска со никакви исчезнати лица, спотот е друга работа.

Сега во последната емисија збореа за случајот „Империја“. И кажува дефиниција според речник што е тоа империја па додава „фановите на Star Wars знаат дека Империјата ја води Дарт Вејдер“. :facepalm: Баш фановите на Star Wars ќе ти се исмеат за ова...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.655
Поени од реакции
1.036
1. Oва село нуди 60.000 евра доколку се преселите таму.

2. Ова село нуди 60.000 франци доколку се преселите таму.

3. Во Солун падна цената на становите! Се продаваат станови дури и за 5.000 евра...
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.148
Поени од реакции
13.158
Не знам што и е филмот на Снежана Лупевска ама секогаш кога во „Код“ ќе проба да уфрли некоја шега или референца од поп културата испаѓа трапаво.

Во емисијата за исчезнувањето на Пино Секондо пуштија дел од Runaway Train од Soul Asylum. И вика „ова е песна за исчезнатите лица“. Не е. Текстот нема врска со никакви исчезнати лица, спотот е друга работа.
Ова е минорно у однос на сензационалистичката најава на секоја епизода. После најавата следи малку озбилен глас на Миомир, па гугл-мапс-шутел анимација со која се реконструираат настаните, по некое фејсбук сликиче, "го баравме на мобилниот (и нормално) не одговараше", пола саат реклами и одјава....и остануваш зинат со устата зошто пак си сјебал саат време, а не си дознал ништо плус од она што си го читал по сајтовиве.
 
На врв Bottom