Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас па не го ни имав видено видеото со македонските Бред Пит и Анџелина Џоли, дури и на темава кога сте ги кокодакале за Спенџарска сум се фатила :pos: Некни возење до Охрид и другаркиве ми ја пуштаат емисијава во кола и саат време ја слушав мадамава што наводно служи како муза, како се и е омилено и како има 30 професии и како за се ја бива. Мене врв ми е "Таа кола.... е џип", сака да каже фуфата џип имаме што е битно што марка е, знаеш она простачконо кога сакаш да се направиш авангарда, си чул џиповиве држат цена и пљассс џип имаме.

Ми делува дека братов слабо ебе, еднаш месечно ако го става, на коњ е.

Бонус: Една од другаркиве за заебанција ја заследи на Инстаграм, имаше вчера стори како додека пие вино, мисиров и ги бацува нозете :pos: :pos:

Апсолутно несфатливо ми е како тоа кога живееш во модерна европска земја, да речеме начитан си, имаш некои квалитети, знаеш да врзеш повеќе од 3 реченици и не можеш да си најдеш партнер на твое интелектуално ниво па мораш на статус и пари да фатиш ваква/ваков. Ајде за Балканов да сфатам, на кичерај е живо и диво ама во странство..
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Нема врска каде живееш.
@Ilumious ај сеа да не ти ги спомнувам оние у Острелија...
Да бидам искрен, не сум бил таму, ама имам пријатели што се фасцинирани од среденоста на Австралија како општество и имаш "наша заедница" таму, која ја водат по аеродроми "за раче" до нивниот гејт, пошо збор англиски не научиле.
Да не зборам за причине шо праеле по Европа ајвар у двор и им викале пожарна исл.
Квалитетен копук нема таков Париз на планетава шо може да го опраи...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема врска каде живееш.
@Ilumious ај сеа да не ти ги спомнувам оние у Острелија...
Да бидам искрен, не сум бил таму, ама имам пријатели што се фасцинирани од среденоста на Австралија како општество и имаш "наша заедница" таму, која ја водат по аеродроми "за раче" до нивниот гејт, пошо збор англиски не научиле.
Да не зборам за причине шо праеле по Европа ајвар у двор и им викале пожарна исл.
Квалитетен копук нема таков Париз на планетава шо може да го опраи...
Е да и твојава перспектива држи вода.

Типичен пример на кој ми текна откако ти го прочитав постот е на клипов, може е 18 минути ама верувајте секоја секунда вреди. Најголем хит ми е бабата со Старбакс кафето дојдена на фрлање крст и другата христијанка што колне на ~2:45 па натака мада како што веќе кажав, секоја секунда си вреди <3

 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За хит-видеово од парижанецот, кој се извини затоа што “неговиот Македонски бил лош“, и фчерашни новости му направија пародија.

Многу јако го кине :D

Не можам да сконтам ФН кого го дриблаат со новава песна!?....освен сите инстаграм-пациенти и "инфлуенсери"...некст тајм ваљда, а?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Почина Роџер Мур



Какво класично дно од новинарство. Многу е тешко да се провери информацијава, ама битно е први да се залетаат и да објават. Гледам имале објавено и МКД, Либертас, Нова ТВ, Вечер сајтот на Латас идиотот и уште некои копи-пејст порталчиња, ама ги избришале одма. :tapp::tapp:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Спортскиве новинари ми биле секогаш посебен интелектуален склоп. Ме чуди зошто уредниците избираат „кладионичар“ тип на луѓе за спортски новинари, а не некој што знае да се изразува, па нека фати нека учи за спорт. Постарата генерација со Злате, Зоки Михајлов, па и уште постарите јас ги памтам од стара РТС (МТВ денес) имаа пак некаков друг људски квалитет, во смисол, не беа копуци шо само памтат имиња на фудбалери, тимови, стадиони...туку знаеа интервју да напраат, да склопат реченица...знаеа да постават прашање со смисла, по кое може да се развие дискусија.
Негде 90-ти, со појавата на шител и познатиот син на уште попознатиот татко Трпески, квалитетот отиде неповрат у к***ц и сеа сите ми личат и ми звучат на него. Погрешно изговорени имиња, немање дикција, тресење глупости, немање харизма исл.
Сеа скоро на 1тв, „ултра-мега-гига-кул-урбана најгледана телевизија“, идеше дебатна емисија во врска со Вардар и состојбава у која се најде у последно време. Ја води едно типче со брадиче као тртка, „93-та фешн“ (баш ме занима оној скотон серГеј како би го коментирал од негова „префињена“ перспектива, а се колеги) у еден „кладионичарски“ дух - као Сергеј перел пари, крадел пари и слични муабети (шо се може точни, ама звучат невкусно и непотребно у емисија за спорт). И покрај тие глупости, како шлаг на глупата емисија шо ја составија со колегата му, 10 пати го изговорија името у сите варијанти: Лечич, Лечиќ, Леќиќ, Лекич, Лекиќ, Леќич...багра неписмена....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Покушавам да влезам у малиот мозок на ботовиве што копипејстираат вести....па претпоставувам дека мислеле дека многу им јадеме трици дека се неписмени и крадат вести од српски сајтови и во тој "креативен" преведувачки наплив, си мислеле дека главниот град на Сомалија, МогадишУ е членуван Могадиш.
Па ваљда Black hawk down сте го гледале, да му е... мајката....
999.jpg
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Разбирам дека спортските портали се дното, бидејќи деца им ги пишуваат текстовите. Но сепак, морам да го издвојам овој крш од текст во кој нема ни една нормална реченица:

krs.PNG
https://supersport.mk/archives/111184

И што е по ѓаволите тоа „Трофеј од Скудето“? :confused:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.626
Поени од реакции
81.487
Разбирам дека спортските портали се дното, бидејќи деца им ги пишуваат текстовите. Но сепак, морам да го издвојам овој крш од текст во кој нема ни една нормална реченица:

Прегледај го приврзокот 209793
https://supersport.mk/archives/111184

И што е по ѓаволите тоа „Трофеј од Скудето“? :confused:
Не го држеше порталов Панче Малдини?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Не се сеќавам кој беше негов. Мислиш ќе се описмени со време... :pos:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
https://fokus.mk/chernobil-e-chovekot-faten-vo-svojata-stapitsa/

Куп говна.

Седнала, гледала серија, се нафурала на убивањето кучиња (извинете за спојлерот за настан од пред 30 и кусур години) и седнала да лупа по тастатура, консултирајќи се со википедија.

Во времето кога се случи Чернобил, имаше друг еден дух, што можеби и од Чернобил почна да го снемува, ама не од зрачењето (или којзнае) - верувавме (слепо, очигледно) дека после 30, 50, 100 години, ќе живеат попаметни луѓе....си мислевме "кај ни е крајот".
Ех, да знаев дека со вакви неедуцирани или уште полошо - погрешно индоктринирани психопати ќе си го делам времето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom