Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 25 јули 2012.

 1. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  10.697
  Допаѓања:
  4.750
  Промена на цената на горивата - полнете :facepalm: резервоари

  Утре се очекува ново поевтинување, со оглед на тоа се намали цената на суровата нафта на светските берзи.

  Во моментов, барел нафта на берзата во Лондон чини 55,3 долари. Тоа е скоро 4,5 долари пониско од просечната цена за претходните две недели врз основа на која Регулаторната комисија за енергетика ги одреди актуелните цени.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.150
  Допаѓања:
  1.757
  На whatto, FilipMKD007, ЈуријАркадиевич и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.725
  Допаѓања:
  39.000
  Кога ги читам Саше и Ордановски, посакувам Латас да се врати на дневникот на Сител, и да ми пере мозок... е до толку се бедни овие
   
  На whatto и krkac им се допаѓа ова.
 4. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  168
  Допаѓања:
  51
  Abe dobro, nikoj ne go kontrolira ova?

  Znachi sum se iznachital preglupi naslovi (prvin od onie poltronite od prethodna vlast), a sega ovoj e kako zamenik nivni za novata vlada.
   
 5. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.686
  Допаѓања:
  11.646
  На него треба да му се забрани да се размножуе...која глуперда ц ц ц
   
 6. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.068
  Допаѓања:
  29.478
  Неее бе, убаво и вика - нека си седи домче, нека љупи пиперки и праи ајвар, барем ќе има зимница, вака арач си праи само, за што? за ништо. Шо ќар ќе има од тоа пентарење?
   
 7. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.725
  Допаѓања:
  39.000
  Саше Поликлинико за Столе... истите вакви новинари не зуцнаа ни "А" кога одредени спортисти од албанска националност преставувајќи на Македонија низ светот летаа орлиња со рацете.

  П.С. Надвор од темата, @Makaron еве зошто СДС за брзо време ќе ги нема од власт, дека ваквите личности со интелегенцијата отидена во минус им се главен ПР за перење мозок.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.066
  Допаѓања:
  152.706
  Онаа Дрита Ислами ме блокираше тогаш :D нека си лета орлиња кога ќе патува во приватна режија. Кога е со државни пари пратена, нека се концентрира на подобро време од 56 од 57 атлетичарки
   
  На whatto, Scirea и FilipMKD007 им се допаѓа ова.
 9. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.101
  Допаѓања:
  7.083
  Ова е премногу невкусно и неубаво, но и премногу нелогично.
  - "ќе загинеш после ќе плачеш" еве ја не памтам кога сум прочитал понелогична реченица
  - кој е авторов да кажува кога она да раѓа деца, кога да готви? Кој фактор е тој да суди кој што треба да прави.
  - на што личи оваа вест, наслов од петсто карактери, веста не постои само линк ставен, дали воопшто има новинарска обука било каква помината новинарот?
  - вака ли се соопштува успехот на една жена која е првата и единствената македонка која го искачила Монт Еверест
  - Илина има 37 години и по никоја основа не е девојче како што и се обратил
  - напишал "прај кариера", сигурен сум дека таа има десет пати поголема кариера отколку што новинаров некогаш би имал

  Нели може негде да се пријави новинаров и неговава статија, крајно невкусно е ваквото обраќање.
   
  На Beric Dondarrion, whatto, Sawyer88 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.306
  Допаѓања:
  10.397
  Не пратам саше политико, геровски и такви личности.
  Мислам дека исто ниво се со бурекот и миленко кои беа главни во вмро.
   
  На Beric Dondarrion му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ЈуријАркадиевич

  ЈуријАркадиевич Модератор

  Член од:
  10 мај 2010
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  2.122
  Јас не знам што е спорно во изјавата на Столе. Ниту има навреди, ниту ништо.
   

Сподели преку: