Трендови во МК медиумите од кои ни се кења

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 25 јули 2012.

 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Нема тема за Трендови кои од кои не ти се кења и кои се за поздравување, па морав тука:
  https://kajgana.com/erotski-miks-68#26

  добар микс
  стварно
   
  На Acid и whatto им се допаѓа ова.
 2. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.035
  Допаѓања:
  12.689
  Конверзијата на трендоленд од „занимација у време на режим“ во „хистерична жена во пмс по падот на тој режим“ е видлив процес. Не го читаат форумов (уште боље би рекол, за нив), ама еве го предизвикувам да пише овде за да се испцуеме ко луѓе.
  Реакциите на македонските интернет сељачишта што му пишуваат и го следат - ај да не ги коментирам, милион пати е зборено за нив - безобразна стока на улица, што на интернет се конвертира во убер-безобразна стока „пута миљон“. Е сега напраил чланак, како он пати од овие, а им одговара сељачки „пута миљарда“.
  Ако сериозно мислите да ја читате објавава на неговиов сајт, земете две-три ролни вц-хартија до вас, пошо ќе ви требаат....он ваљда планирал луѓе да се смеат на ова (или што знам)...многу смешно, у п мајчину...

  https://off.net.mk/zezalici/meshano/offnet-korisnichka-poddrshka

  Голем ден за слободата на Универзумот би бил трендо, саше, ефтов, крмакот, борјан и цела плејада накази да завршат на дното на некоја провалија...
   
  На Peja989, kicodarker, Sasa Ilic и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  еден куп вакви саше-политико смешки ќе ти најдам на офф-нет
  се објавуваат секојдневно
  ги штанца и гарант си праат хај-фајв у редакција после објавување

  Ја не му приговарам толку за тоа што мање-више ќутеше за време на Груевски, а сега се понаша како жена пред да добие. Поише му приговарам заради ерозијата на квалитетот и спуштањето на куртонско ниво на хумор.
   
  На Sasa Ilic, whatto и Almeida им се допаѓа ова.
 4. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.403
  Допаѓања:
  2.259
  Тиња од сајт стана Офнет. Не е спорно кој поддржуваат политички, нивна работа си е. Ама се спуштија на најниско ниво. Секој ден ново дно допираат.

  Испуштив да постирам тука, мене најдолно ми беше кога постираа слика од трибина на Заев и земале заокружувале со црвени кругови лица на луѓе во публиката, демек видете како не се расположени. Одвратна работа рамна на Саше Политико и Курир.
   
  На staycalm, Almeida, Sasa Ilic и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Овие не само што станаа куртонска патетика, него не знаат ни правопис.
  https://off.net.mk/lokalno/makedons..._medium=block-sidebar&utm_campaign=vo-komshii

  Ја колку што знам македонскиот правопис само македонска транскрипција познава, како што впрочем стои во менито. Не контам на што се смеат.
   
  На Sasa Ilic, Almeida и Ilumious им се допаѓа ова.
 6. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.035
  Допаѓања:
  12.689
  Ко вицон со плавушине за Ирак и Иран.
  И јас бев зачуден, ама Правописот официјален кажуе нешто друго, а пред да се пуштиш у исмејавање као медиум, не е лошо да провериш шо е вистина.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.576
  Допаѓања:
  158.346
  Македонски се пишува на кирилица така што немаме транскрипција на латиница ама хеј, Трендо е тоа, чувар на јазикот.
   
  На whatto, Almeida, Sasa Ilic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Приказната за нашите портали е таа - Зашто да плаќам некој кој знае, коа детево може таа работа да ми ја заврши.


  Канје Вест си го смени името

  Раперот Канје Вест си го смени името и сега се вика само Је.

  „Ќе биде познато како Канје Вест. Сега сум Је“, напиша тој на „Твитер“.


  the being formally known as Kanye West
  [​IMG]

  I am YE

  — ye (@kanyewest) September 29, 2018


  https://makfax.com.mk/zanimlivosti/канје-вест-го-смени-името/
  --- Споено дупло мислење, 9 октомври 2018 ---
  https://off.net.mk/offside/fudbal/storija-za-legendarniot-mark-viduka

  СТОРИЈА ЗА ЛЕГЕНДАРНИОТ МАРК ВИДУКА
  На денешен ден пред 49 години во Мелбурн се родил Марк Видука, фудбалерот кој се прослави во Лидс Јунајтед.

  Роден во семејство на хрватски иселеници во Австралија, Видука почнал да игра фудбал во Кроација Мелбурн, тим на хрватската заедница во земјата на кенгурите.

  Го паметиме како исклучително снажен центарфор кој ги тероризираше противничките одбрани. Беше силен на топка со градење какво немаше ниту еден шпиц во негово време.

  Видука е роден на денешен ден во 1975 година во Мелбурн. Во 1995 година решава да дојде во Загреб и да го облече дресот на трофејниот Динамо. Три сезони играше за „модрите“ за кои на 118 натпревари постигна 65 голови и.....
   
  Последно уредено: 9 октомври 2018
  На Sawyer88 и Sasa Ilic им се допаѓа ова.
 9. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  11.630
  Допаѓања:
  24.137
  https://www.blic.rs/biznis/privreda...vi-pre-svitanja-beogradanka-kupila-30/vtvfxl4

  Во Србија се отвориле 16 Лидл маркети, и како што бива обично за такви настани-гужви, хаос, редици, луѓе се туркаат за евтини продукти, ме потсеќа како беше пред некоја година Керфур во Сити Мол кога го отворија, иста слика.

  Но најинтересни се коментарите на текстот во линкот, посебно оние на партиски ботови што се задолжени да ја шират идиличната слика за Србија под водство на Вучиќ, како отварањето на Лидл е сигурен знак дека Србија одела напред кон светла иднина и развој.
   
  На staycalm, Stefan-kobe, krkac и уште 6 други им се допаѓа ова.
 10. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.035
  Допаѓања:
  12.689
  Имаше Саша од кого да учи.

  Овој 500 кила шеќер шо купил, мора многу да му олеснило у животот, исто ко нашине за тоалетна шо се тепаа меѓусебно.
   
  На Stefan-kobe, krkac, Bateman и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
  Повеќе пензионери и по некој 30 годишен што чека работа од државата и пари од родителите. Спремни се да изгинат за шеќер, банани, пилиња и тоалетна хартија. Ќе се потрошат залихите и утре нема да донесат нови. :tapp:

  Тоа се истите оние што и кога е роденден на некој маркет по три пати се враќаат за сок и парче торта. Како мајмуните во зоолошка наредени сите еден до друг и ротираат за да земат по два пати. Тој што зел последен оди прв, па пак последен и така. :pos:
   
 12. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.777
  Допаѓања:
  3.051
  Од онај моднион дезејн Сер геј Варошлија не да се ќења туку тенкосеритис фаќа!
   
  На Neznaeshkojsum, whatto и Boce1234 им се допаѓа ова.
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
  [​IMG]

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На dobramuzika и whatto им се допаѓа ова.
 14. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.338
  Допаѓања:
  31.773
  Изгоревме, прв пат ја гледаме гола.
  [​IMG]

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Sawyer88, Scirea, dobramuzika и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  "Сите балкански земји видоа како е да се биде дел од едно големо натпреварување, ние за тоа сонуваме веќе трета деценија и се радуваме што се појави адекватен пат за земја од наш ранг, која сега како никогаш има најреални шанси да го мине."
  https://off.net.mk/offside/fudbal/t...eseci-e-bez-poraz-tie-i-na-toa-naogjaat-maana

  Nope, не се сите. ЦГ и Косово немаат пласман.
  ЦГ само до бараж има стигнато.


  И не е ова сеуште најдобрата репрезентација. Првата беше најдобра.
   

Сподели преку: