Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
Член од
26 март 2021
Мислења
58
Поени од реакции
93
Моменталната криза е најблиска до Кубанската, што би значело 6,6% пад ама релативно брза корекција...Што знам ова се сепак историски податоци, а иднината е тешка за предвидување. Затоа и предупредив на претпазливост со тргување , и на странските а богами и на MSE
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
191
Поени од реакции
274
сега не е време за тргување, само за собирање дивиденди и чекање додека да се расчисти правот
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
сега не е време за тргување, само за собирање дивиденди и чекање додека да се расчисти правот
Мислам дека сеа не е време за инвестирање (мислам на велју, уше е рано бар после вториот rate hike на FED) но за деј трејдање плаче невременцево :)
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.869
Поени од реакции
4.279
Мислам дека нема да биде главниот беар маркет сега туку за година две. Но би почекал уште малку. Да видам дали Путин ќе биде тригер или ќе отиде малку покасно рецесијата.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.032
Поени од реакции
5.665
Ќе се хелдува суперболот...хелдува. У бетер филм влезен овој него Господин Господин Кнез.
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
191
Поени од реакции
274
За среќа и Фед и Путин работат доволно бавно за пазарот да има доволно време за три пати да ги вкалкулира тие настани во цените на компаниите. Фактори што мислам дека се уште не се вкалкулирани во цените се изборите во САД што треба да се случат оваа година.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
За среќа и Фед и Путин работат доволно бавно за пазарот да има доволно време за три пати да ги вкалкулира тие настани во цените на компаниите. Фактори што мислам дека се уште не се вкалкулирани во цените се изборите во САД што треба да се случат оваа година.
Да, ако изборите се 8 ноември и таму ќе има пад 15-20% претходно. Оверол, сизифовска 2022 за УСА
 
Член од
30 април 2018
Мислења
181
Поени од реакции
343
Речник на термини кои се користат на форумот
хелдува - одржува
адвертајзингот - рекламирањето
мејн - главен
холдер - поседувач
Average drawdown - просечен пад
recovery - опоравување
Оверол - Севкупно, Се на се

Автоматски споено мислење:

1645542601273.png
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
915
BABA na 113,5$
Автоматски споено мислење:

Ni eden den ne traese stravot u PM, ne mozevme dasi dokupime na raat....
Автоматски споено мислење:

Sofi 10.69
Автоматски споено мислење:

Sofi 10.69
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
Речник на термини кои се користат на форумот
хелдува - одржува
адвертајзингот - рекламирањето
мејн - главен
холдер - поседувач
Average drawdown - просечен пад
recovery - опоравување
Оверол - Севкупно, Се на се
Баба, па овие сите се мои :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom