Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
915
Nikoj ne go spomnuva TWTR. Spored mene za 7 dena se ocekuva pogolem pad so ER ( slicno na FB ) i da go vidime na 28$ kade sto e support level i da si kupime troa.
 
Член од
26 март 2021
Мислења
58
Поени од реакции
93
Evtina velite FB, a...I za BABA se pisuvase na forumov deka treba da bide najmalku 400 $ ama izgleda ke ja postigne taa cena vo nekoj Metaverzum :)
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
Купено на $239.

Jas Google многу ги ценам, се надевам дека ќе имам пак тква можност за докупување.
Тендо брат, браос за тебе. Но, не те плаши шо они сами си зациментираа крш квартал во Q1,22. На крај на март имаш покачување на каматнитните стапки, акцијата ќе падне, пушти контракт ќе ти потпишам.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
915
AJDEEE AMAZON BLOWOUT ER....WOW!!!
Автоматски споено мислење:

PINS Beat ER....0.49 $ mesto 0,45$ estimate....Lets goooo!!! 28$ AH!!! :ајнапиво: :ojeaa: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Kolku % ke bide down PINS za 1 saat? ja vikam edno 10% after hours....ajde da vidime.
Dobat summm dobar....sam sebe da se urocam :pos: :zver:
Автоматски споено мислење:

Steta sto nemoze da se trguva AH, ke si gi prodadev na 30ce....sega ke cekam do utre, ako izvadam 29 dobro ke bide

Amazon bukvalno go spasi celiot pazar....ALAL!!!
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2021
Мислења
557
Поени од реакции
908
AJDEEE AMAZON BLOWOUT ER....WOW!!!
Автоматски споено мислење:

PINS Beat ER....0.49 $ mesto 0,45$ estimate....Lets goooo!!! 28$ AH!!! :ајнапиво: :ojeaa: :vozbud:
Автоматски споено мислење:


Dobat summm dobar....sam sebe da se urocam :pos: :zver:
Лош си до коска во моментот, но ок. Дали приметуваш нешо мој клевер мајнд? Како е можно Russell 2000 да паѓа перманентно цела година коа во исто време s&p расне 20%?. Расел е реалноста бе брат на реалниот сектор вис а вис вториве шо 4 компании го праат с енд п индексот.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.093
Поени од реакции
1.775
Докупено PINS во 21:34 на $24.51. 4то купување месецов.
Автоматски споено мислење:

Тендо брат, браос за тебе. Но, не те плаши шо они сами си зациментираа крш квартал во Q1,22. На крај на март имаш покачување на каматнитните стапки, акцијата ќе падне, пушти контракт ќе ти потпишам.
Преголем пад е ова, под дејство на алгоритмите кој ги активираат stop loss-овите. Ќе се свестат. А и најавени $39 милијарди за откуп на сопствени акции годинава. Ич не се секирам.Па и не ги купувам за месец дена јас. Ама овој пад е преголем под дејство и на сентиментот.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
915
Лош си до коска во моменот, но ок. Дали приметуваш нешо мој клевер мајнд? Како е можно Russell 2000 да паѓа перманентно цела годиа коа во исто време s&p расне 20%. Расел е реалноста бе брат на реалниот сектор вис а вис вториве шо 4 компании го праат с енд п индексот.
Berzata e maraton, ne sprit druze. Tocno, los sum do koska, celi 10-15% down overall, ako ja racuname i 1490.HK, koja e blind-tail a ne moj pik. Eden dobar den kako pred nekoj den i sum u green. Uste eden los den kako denes i ete sum na kupovna da uprosecuvam :cool:

Aj da vidime tvoi pozicii i vlezovi, pa da mozeme da sporedime, a ne vaka, lesno e da pljukas covek so otvoreni pozicii. A mozam i jas da izvadam kupovini 2020ta ( ili 2015-2016ta na MSE ), pa da vidime kolku sum los do koska :rolleyes:
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.093
Поени од реакции
1.775
Дај не си ги мерете. Инсталирајте си Pinterest. Донесете малку елеганција во своите животи ;)
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
915
Докупено PINS во 21:34 на $24.51. 4то купување месецов.
Автоматски споено мислење:Преголем пад е ова, под дејство на алгоритмите кој ги активираат stop loss-овите. Ќе се свестат. А и најавени $39 милијарди за откуп на сопствени акции годинава. Ич не се секирам.Па и не ги купувам за месец дена јас. Ама овој пад е преголем под дејство и на сентиментот.
Bravo. Za malku si me preteknal :zver:

1643924016427.png
Автоматски споено мислење:


Дај не си ги мерете. Инсталирајте си Pinterest. Донесете малку елеганција во своите животи ;)
ps. znam lugje, makedonci, sto pari pravat na PINS. Koga mozat oni, moze i cel svet. Otkako FB zabrani, ostanaa na PINS da pravat pari i dobro im ide...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom