Тргување со валути-FOREX

Член од
22 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki dali ima nekoj iskustvo so ExpertOption i ako ima dali bi go preporacal za picetnik. Fala
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво на сите, во овај случај можеби јас можам да ве посочам кон нешто друго.
Станува збор за IM Academy тоа е платформа која што ви помага на Форекс пазарот да станете успешни во вашите трејдови.
Ке напоменам дека оваа платформа се основа на анализа и алатки, и не е скам.
Веќе доста многу луѓе од Балканот имаат завземено удел во сево ова.
Јас сум веќе некое време во ова и сум доста задоволен.
Да не должам кој е заинтересиран нека ме контактира ке му објаснам дополнително.
Убава вечер.
 
Член од
17 ноември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo decki, bi sakala da prasham dali nekoj od vas ima iskuvstvo so IQ Option? I koj e najdobriot nacin za withdrawal spored vase iskuvstvo.
 
Член од
19 јули 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да почнам со Forex, направив акаунт на icmarkets, го верифицирав, ми одобрија и се пројде како што треба, проблемот е што веќе преку неколку банки пробувам да направам депозит, но секогаш ја одбива картичката, од банките ми кажуваат дека е со закон забрането и дека имаат активни блокади спрема icmarkets и не можат да ги тргнат, дали навистина е законски забрането и ниедна банка нема да ми дозволи?

Поздрав!
 
Член од
17 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Луѓе мавнете се од оваа работа моето искуство е за нигде вложив во expertoption 100$ ги направив за помалку од еден месец 600$ побарав исплата дечките не ги исплатија парите немој да ги давате вашите пари за глупости и скам сајтови со надеж да заработите некоја пара..
Автоматски споено мислење:

Decki dali ima nekoj iskustvo so ExpertOption i ako ima dali bi go preporacal za picetnik. Fala
Луѓе мавнете се од оваа работа моето искуство е за нигде вложив во expertoption 100$ ги направив за помалку од еден месец 600$ побарав исплата дечките не ги исплатија парите немој да ги давате вашите пари за глупости и скам сајтови со надеж да заработите некоја пара..
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Луѓе мавнете се од оваа работа моето искуство е за нигде вложив во expertoption 100$ ги направив за помалку од еден месец 600$ побарав исплата дечките не ги исплатија парите немој да ги давате вашите пари за глупости и скам сајтови со надеж да заработите некоја пара..
Автоматски споено мислење:


Луѓе мавнете се од оваа работа моето искуство е за нигде вложив во expertoption 100$ ги направив за помалку од еден месец 600$ побарав исплата дечките не ги исплатија парите немој да ги давате вашите пари за глупости и скам сајтови со надеж да заработите некоја пара..

Мене ми здосадија, повеќепати ми звонат на мој телефонски број да ми нудат нивни услуги за тргување.

Ги одбивам, им велам не сум заинтересиран и да не ми се јавуваат повеќе, но тие пак се јавуваат.
Следен пат има да ги пратам по ѓаволите.
И мене ми се сомнителни и не сакам никакви инвестиции со нив да започнувам.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
211
Поени од реакции
621
Направив некоја добивка на iqoption сега не знам како да ги подигнам (кој се надевал дека ова ќе биде проблем :icon_lol:). Која од понудениве опции е најдобра? Не ми е за провизијата туку која е најсигурна. Дали Skrill i Neteller имаат опција да ги повлечам на картичка или на трансакциска? Некој пиша дека не можело повеќе за Македонија. Страв ми е да не ми "заглават" парите.
Директно на Visa не можам бидејќи имаат глупаво правило само депозитот може да се исплати преку Visa а профитот мора преку другите опции.

1636481021156.png
 
Член од
11 јануари 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, сакам да почнам со Forex, направив акаунт на icmarkets, го верифицирав, ми одобрија и се пројде како што треба, проблемот е што веќе преку неколку банки пробувам да направам депозит, но секогаш ја одбива картичката, од банките ми кажуваат дека е со закон забрането и дека имаат активни блокади спрема icmarkets и не можат да ги тргнат, дали навистина е законски забрането и ниедна банка нема да ми дозволи?

Поздрав!
Прв пат слушам за вакво нешто.
Искрено до сега се немам трејдано,но размислувам за тоа.
Има едни дечки на инстаграм https://www.instagram.com/scorpio_signals/ , кои се бават со давање на сигнали(buy and sell) и трејдаат преку ICMarkets.Мој совет ти е да им се обратиш и да ги прашаш како они прават Withdrawal на парите.
Поздрав
Автоматски споено мислење:

Луѓе не трејдате бинари(iqotion,experoption etc..).Тешки скамери се и нивните брокерски куќи се регистрирани на мали острови каде што нема закони.Трејдајте Форекс не Бинари.
Поздрав
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Здраво. Најпрво да ги поздравам сите што се овдека и што имаат појма од работава. Е сеа вака, мојата приказна е оваа. Ме интересира дали државата може да ми направи проблем за префрлени пари од трејдање (трејдам преку Expert Option) и до сега имам префрлено 2 пати директно на трансакциска првиот пат префрлив 540 денари односно 10 долари а вториот пат 810 денари односно 15 долари. И сеа да се разбереме, Withdrawal направив директно преку Wisa преку картичката што направив и депозит. Е сеа прашањето ми е дали се плаќа данок на тие добивки и дали може да ми направат проблем
 
Член од
11 јануари 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво. Најпрво да ги поздравам сите што се овдека и што имаат појма од работава. Е сеа вака, мојата приказна е оваа. Ме интересира дали државата може да ми направи проблем за префрлени пари од трејдање (трејдам преку Expert Option) и до сега имам префрлено 2 пати директно на трансакциска првиот пат префрлив 540 денари односно 10 долари а вториот пат 810 денари односно 15 долари. И сеа да се разбереме, Withdrawal направив директно преку Wisa преку картичката што направив и депозит. Е сеа прашањето ми е дали се плаќа данок на тие добивки и дали може да ми направат проблем
Брат се плаќа данок.Сега е 10%
http://www.ujp.gov.mk/mk/fizicki_lica/category/596на линков можеш да прочиташ.
Инаку,мое мислење е да прекинеш да трејдаш со Expert Option.Скамерчиња се (кога ќе треба да повлечеш поголема сума нема да ти ја исплатат).Оди трејдај на легален брокер како IcMarkets,XM и други (можеш да истражиш).
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Брат се плаќа данок.Сега е 10%
http://www.ujp.gov.mk/mk/fizicki_lica/category/596на линков можеш да прочиташ.
Инаку,мое мислење е да прекинеш да трејдаш со Expert Option.Скамерчиња се (кога ќе треба да повлечеш поголема сума нема да ти ја исплатат).Оди трејдај на легален брокер како IcMarkets,XM и други (можеш да истражиш).
Брат јас парите ги извадив во Декември пред нова година значи ќе му дое пред 2 месеца и до сеа ништо никој не ми има направено проблем за данок бидејќи и реално мала сума извадив што не е ништо.. Ваљда не би ме побарале штом досега не го направија тоа. А иначе фала ти на советот ќе го прифатам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom