Трап

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Трап музика која моментално ја раздрмува Америка и пополека се насочува кон Европа не е ништо ново но сепак кај нас сеуште не е во подем едноставно кај нас нема толку многу љубители на овој дел од музика. Дали е тој нов дел од Дастеп? не, едноставно не, но секако е едно огромно освежување за нас иако пак ќе напоменам сеуште тука нема толку многу љубители на овој дел од музиката.

Доколку некој му се чита историја за трап музиката тука

Инаку најпознати кои Трап музиката ја проширија низ планетава се:

  • skrillex
  • dj snake
  • flosstradamus
  • bassnectar
  • major lazer
  • datsik
  • destroid
  • baauer

Инаку нешто интересно што најдов на интернет е тоа што кај нас има млади дечки кои прават Трап, инаку тие се двајца дечки Мите Николов и Кире Митев,
Dj King Kong млади таленти, љубители на трап музиката.

Сакам да го споделам нивното прво интервју:

– „Седејќи на компјутерот и гледајќи ги фестивалите во Амстердам, каде што е произведена трап музиката, бевме инспирирани да тргнеме по таа патека и полека да влеземе во светот на трап музиката. Сакаме да им покажеме на луѓето дека и трапот крие свои убавини во него. Името под кое се водиме, а ние самите го најдовме е „King Kong“. Сè уште сме на почетокот но, силно веруваме дека ќе успееме.” – вели Мите Николов.

И двајцата се средношколци од четврта година но, во себе будат чувства на зрелост и голема самодоверба. Имаат настапувано во неколку кафулиња во Струмица, а следуваат уште многу нивни настапи. Публиката уште од почеток е воодушевена од нивната музика, а наскоро се очекува и нивно дело.

Многу ми е мило што имаме и кај нас кој се бави со овој вид на музика.

Него да не должам многу да споделам нешто што мене ми е омилено од Трап музика а верувам некому ќе му се допадне.




Нешто старо





Има ли тука љубители на Трап музиката? :icon_lol:
 
B

beaverknight

Гостин
Не сум некој огромен љубител на трап, ама сакам онака по некад да си пуштам по некоја трака, убаво ми доаѓа. :)

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Модерниве траки од трап нејшн и слични канали се претежно друг жанр со трап елементи.
Или ко што го викаат ЕДМ Трап.
Али шта је ту је. Истото се деси и со дабстепот и со днбто и со секој жанр што станал познат.

Тракица од мене

И познатиот ремикс
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еееј добар е брат, не се заебавај.
Ај може субјективно гледам зошто го знам и навива за Ливерпул :D
aj пушти нешто од него некој линк да видам шо чуда прави... :rolleyes:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
aj пушти нешто од него некој линк да видам шо чуда прави... :rolleyes:
Брат, побарај на јутјуб, знам имаше нешто видеа, иначе он ги прави (не сам нормално) trap da fuck up низ градов.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Брат, побарај на јутјуб, знам имаше нешто видеа, иначе он ги прави (не сам нормално) trap da fuck up низ градов.
Баш ќе разгледа да видам шо музиче прави. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom